logo Ukrainian flag
 
«Доступні ліки» за рецептом в умовах воєнного стану.

Програма «Доступні ліки» дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

1 квітня 2017 року в Україні стартувала Урядова програма «Доступні ліки». Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності. З початку її втілення, згідно з Програмою пацієнти отримували ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

З 1 квітня 2019 року Національна служба здоров'я України адмініструє програму реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки». І напряму відшкодовує аптекам вартість відпущених пацієнтам ліків за електронним рецептом.

Наказом МОЗ України від 27.09.2021 № 2077 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 01 жовтня 2021 року» внесено зміни до переліку препаратів по Програмі «Доступні ліки» - «доступних ліків» стало більше, а саме Програма розширено препаратами для лікування нецукрового діабету, епілепсії, розладів психіки та поведінки. Всього до Програми реімбурсації додано 62 нових лікарських засоби.

Програма «Доступні ліки» під час воєнного стану

Під час воєнного стану Програма «Доступні ліки» продовжує працювати. Також нагадуємо, що в Україні вже три роки працює електронний рецепт (Е-рецепт).

  • Е-рецепт. Усі лікарі, які мають технічні можливості, продовжують їх виписувати, а пацієнти, навіть перебуваючи в іншому регіоні, отримують за ними ліки.
  • У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я лікар наддасть паперовий рецепт. На період дії воєнного стану дозволено використовувати як електронні, так і паперові рецепти на «доступні ліки» та інсулін.

Важливо пам’ятати: у період воєнного часу змінені правила отримання первинної допомоги. Якщо ви змушені були переїхати в інше місце, то можете звернутися до будь-якого лікаря первинки й отримати медичну допомогу та, за потреби, — рецепт на необхідні ліки.

На сайті Міністерства охорони здоров’я України детальніше про Програму «Доступні ліки»: https://goo.gl/pA2r4V та http://liky.gov.ua

Де отримати ліки?

Пацієнт може отримати ліки за е-рецептому в будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий, чи місця проживання пацієнта. Наприклад, якщо пацієнтові виписаний е-рецепт в Краматорську, то отримати ліки за ним можна і в Одесі. Шукайте наліпку «Тут є «Доступні ліки».

Електронна карта аптек-учасників урядової програми реімбурсації «Доступні ліки»:  https://bit.ly/3nl3hw0

Скористатись програмою «Доступні ліки» можуть також мешканці тимчасово окупованих територій: https://bit.ly/2z2GeMj

Аптеки, які відпускають «доступні ліки» за договором з НСЗУ приймають і паперові, й електронні рецепти, але під час воєнного стану уточнити аптеку для отримання ліків у лікаря закладу надання первинної медичної допомоги, до якого Ви звернулися.

 

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net