logo Ukrainian flag
 
Ентеробіоз - глистяне захворювання.

Збудник - невеликий круглий черв'як білого кольору - гостриця. Джерелом інфекції є хвора людина, що розсіює яйця гостриків у довкілля. Гостриці живуть в організмі людини  приблизно  місяц, хвороба, як правило, триває довше, т.к. з-за гігієнічних правил, що погано дотримуються, відбувається повторне самозараження.

Самки гостриків можуть відкладати до 10-12 тис. одиниць яець. Гостриці, що захоплюються вмістом кишечника, що рухаеться, а так само пересуваючись самостійно, можуть виходити через задньопрохідний отвір назовні і відкладати яйця навколо нього, на стегнах, сідницях, промежинках. Гостриці виповзають назовні переважно вночі. Це порушує сон і відбивається на загальному самопочутті. Особливо важко ентеробіоз протікає у дівчаток, коли гострики заповзають у статеві органи, викликаючи свербіж, роздратування у статевих шляхах. Хворі діти стають примхливими, нервовими, втрачають апетит. Ночами вони неспокійно сплять, плачуть, скаржаться на свербіж та печіння в області заднього проходу та промежин. При розчісуванні сверблячих місць, яйця прилипають до пальців, потрапляють під нігті із забруднених рук можуть потрапити на харчові продукти або безпосередньо в рот і викликати  повторне зараження. Лікування проводиться під наглядом лікаря.

Для попередження ентеробіозу необхідно дотримуватися заходів профілактики:

Мити з милом задній прохід та сідниці, міняти трусики. Важливо одягати трусики проти ночі, т.к. це оберігає від забруднення і розчісування пальцями промежин, а так само попадання яєць гостриків на постільну білизну. Це попереджає виповзання гостриків.

Не смоктати і не гризти нігті, коротко стригти нігті.

Після прибирання приміщення ганчірки  обдавати крутим окропом.

Ретельне дотримання гігієни тіла, одягу, житла, може запобігти захворюванню ентеробіозом.

Пам'ятайте!

При захворюванні дітей на ентеробіоз тільки дотримання всіх рекомендацій лікаря забезпечить повне лікування.

 

 

Ентомолог Костянтинівської філії  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»       Рябокінь М.В.

 

 

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net