logo Ukrainian flag
 
4 травня 2023 року Обласний центр реагування на надзвичайні ситуації ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» підбив підсумки командно-штабного навчання реагування на умовний випадок холери.

Генеральний директор ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ», головний державний санітарний лікар Донецької області СКРИПНІК С.Л. ініціював проведення в установі регіональних командно-штабних навчань, які передбачають моделювання певних надзвичайних ситуацій на території Донецької області в межах участі в функціональній підсистемі з забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Для реалізації завдання був створений та затверджений План проведення командно-штабних навчань протягом травня-серпня 2023 року.

З початку повномасштабного вторгнення агресора Донецька область зазнає масованих атак, внаслідок чого зберігаються складні умови життєзабезпечення населення через безперервні руйнування, пошкодження критичної інфраструктури, ризики епідемічного ускладнення, виникнення надзвичайних ситуацій. Тому проведення командно-штабних навчань щодо реагування на небезпеки, як ніколи, актуально. Завдання цих заходів – забезпечення готовності фахівців установи до реагування на виникнення небезпеки.

Для вирішення завдання під час заходів заплановано:

- опрацювати вдосконалення та координацію планів, алгоритмів реагування на небезпеки у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, визначити джерела інформації про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, оповіщення населення;

- посилити комунікацію та проведення інформаційної роботи;

- обговорити міжсекторальну взаємодію, уточнити повноваження та вдосконалити координацію реагування при загрозах або виникненні надзвичайних ситуацій;

- обговорити нормативну базу щодо реагування на певні надзвичайні ситуації, сприяння їх впровадження під час діяльності.

У зв’язку зі зростанням ризиків виникнення гострих кишкових інфекцій, холери внаслідок наближення літнього періоду, перше командно-штабне навчання 4 травня 2023 року відпрацювало заходи реагування на умовний випадок холери на території міста Краматорська.

Напередодні проведення заходу спеціалісти установи отримали ситуаційне завдання щодо реєстрації умовного випадку холери, теоретичні питання та тестові завдання для самопідготовки. Під час обговорення заходів реагування активну участь прийняли всі учасники командно-штабного навчання, були розглянуті заходи реагування як на обласному, так і місцевому рівні, їх координація Обласним центром реагування на надзвичайні ситуації. Спеціалісти Краматорської районної філії доповіли про дії під час реагування на ситуацію на місцевому рівні - території міста Краматорська, у т.ч. щодо організації бактеріологічних досліджень та дезінфекційних заходів.

Генеральний директор ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ», головний державний санітарний лікар Донецької області СКРИПНІК С.Л., підводячи підсумки командно-штабного навчання реагування на умовний випадок холери, оцінив належний рівень їх організації та висловив впевненість в доцільності цих заходів для практичної діяльності, надав рекомендації щодо удосконалення реагування на небезпеки у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net