logo Ukrainian flag
 
Коли потрібно зціджувати грудне молоко?

Багато хто з сучасних мам задається питанням, чи треба зціджувати грудне молоко після годування малюка? Як зціджувати грудне молоко: кому, навіщо і як потрібно це робити?

Чи треба зціджувати залишки молоко щоразу після того, як дитина поїла? Ні! Зазвичай жіночі груди виробляють рівно стільки молока, скільки потребує малюк.

Однак існують випадки, коли зціджування дійсно потрібні:

- Якщо у вас є неприємне відчуття переповненості грудей. Зцідіть трохи молока до комфортного стану і за першої ж можливості прикладіть дитину до грудей.

- Якщо вам необхідно залишити дитину на деякий час. Ви можете зцідити молоко, а ваші рідні нагодують ним маля, поки вас немає поряд.

- Якщо вам потрібно збільшити кількість молока або відновити грудне вигодовування.

- Якщо дитина тимчасово не може смоктати груди. В таких випадках зціджуйте молоко стільки разів, скільки ви зазвичай годуєте дитину, але не рідше 8 разів на добу. Це допоможе вам зберегти грудне вигодовування.

Важливо! Зцідженим молоком можна годувати дитину з ложечки, чашки, стаканчика, але не з пляшечки із соскою. Пляшечку важко мити, тому є ризик того, що дитина підхопить інфекцію. А через використання сосок дитина може почати неправильно смоктати груди та не отримувати достатньо молока.

Молоко можна зціджувати руками або за допомогою молоковідсмоктувача. Яким саме способом ви зціджуватимете молоко — не важливо. Головне, щоб вам було зручно й це виходило ефективно. Після того, як ви зцідили молоко, ви можете відразу дати його дитині або зберігати в холодильнику чи морозильній камері у стерилізованому контейнері або в спеціальних пакетах для зберігання грудного молока.

Читайте також поради, як зберігати грудне молоко в умовах знеструмлень https://cutt.ly/C27GjCs

 

 

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net