logo Ukrainian flag
 
Ігри для зняття стресу у дітей.

Війна увійшла до нашого життя. Незважаючи на наше бажання захистити дітей від жахів війни в Україні, війна – вже частина їхньої реальності. Вони думають про неї весь час, бачать її у снах, втрачають у ній близьких людей, зображують війну на малюнках, ховаються від неї в укритті. Війна провокує в дітей поширені проблеми психічного здоров'я: стрес, тривогу, страх.

Посттравматичний стресовий розлад, тривога, депресія, втрата впевненості у завтрашньому дні – лише деякі з можливих негативних наслідків війни для психічного здоров'я дітей.
Гірше за це є те, що негативні та травматичні наслідки війни, пережитої в дитинстві, зберігаються під час зростання: навіть приховані травми позначаються на здоров'ї у процесі дорослішання. Іншими словами, навіть у контексті історії, танки зупиняють свій наступ, війни закінчуються, а душевні рани залишають слід у душі дитини надовго чи навіть назавжди.

Завдяки швидкому поширенню інформації у ЗМІ діти також легко стають свідками жорстокості світу. Війна в Україні невпинно розповсюджує свої образи, і її вплив слід оцінювати і на дітях.

Багато біженців розповідають, що діти втомилися від переїздів, від чужих місць, запитують, коли вони повернуться додому. Перебуваючи у безпеці, дітям не вистачає їхніх іграшок, особистих речей, знайомого майданчика, своїх знайомих дорослих, навіть звичних продуктів чи магазинів.

У розмовах з дітьми набагато важливіше слухати, ніж говорити. Слухати уважно, зі співчуттям, розумінням, не суперечити дітям, але ділитися з ними своїми надіями, добрими планами та мріями.

Діти легше сприймають інформацію в ігровій формі, навіть у моменти стресу. Зібрали для вас вправи від психологині Світлана Ройз, які допоможуть дитині впоратись зі стресом зрозумілою їм мовою.

* 5 відчуттів: попросіть дитину показати 5 предметів одного кольору, торкнутись 4 речей і розказати, які вони на дотик, повторити 3 звуки, які вона почула навколо, описати 2 запахи, які її оточують, пригостіть чимось їстівним і запитайте, який у ласощів смак.

* «Поцілунки». Квадратний, трикутний, овальний — цілувати лобик чи щічку так, щоб послідовність поцілунків утворила різні форми.

* «Обійманці». Діємо за принципом «обійми мене, сильніше, ніж я тебе».

* Робимо масаж: «Рейки, рейки, шпали, шпали... Їхав поїзд із Полтави. Ось віконце відчинилось — горошинки покотились. Йшли курчата, ціпу-ціпу, дзьобали собі на втіху. А за ними гусенята теж пощипують завзято. Далі йшла сім'я слонів, тупали, аж гай шумів. От директор-молодець стіл поставив і стілець та друкує на машинці лист малесенькій дитинці: «Люба доню! Рідна пташко! Висилаю жовту чашку. В неї сонячні бочки і на денці — крапочки» (переспів Мирослави Кім).

* Розмальовки також можуть відволікти дитину від надзвичайних ситуацій. Ви можете завантажити і роздрукувати буклет із розмальовками та іграми тут: http://bit.ly/3lYrsCw

* Дітям від 6 років корисним для стабілізації стане «Твоя сила: практикум для дітей та підлітків». Його можна завантажити за посиланням: http://bit.ly/3nN0vBX

Викладене у брошурі спонукає до роздумів, водночас дає практичні поради щодо регулювання власних емоцій.

 

 

 

ДОЦКПХ

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 096 264 93 12

+38 050 025 34 95

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net