logo Ukrainian flag
 
Кава, піца та смаколики: що можна їсти мамам, які годують грудьми?

У вашій родині нещодавно з'явився малюк? Ви сумніваєтеся в правильності свого харчування і турбуєтеся про здоров'я дитини? Харчування мами, яка годує — це одне з найбільш нагальних питань, які постають перед молодою жінкою безпосередньо після пологів. Якщо дитина — первісток, матуся ще толком не знає багатьох нюансів/правил коректного харчування при грудному вигодовуванні. Отоже, що можна їсти після пологів – основні правила та рекомендації від UNICEF Ukraine.

Збалансована та різноманітна їжа – найкращий варіант для жінок, які годують грудьми. Немає потреби сідати на спеціальну дієту лише тому, що ви годуєте грудьми. Ви можете час від часу насолоджуватися улюбленою кавою, піцою, шоколадом, морозивом та іншими ласощами.

При цьому не варто «їсти за двох» – норма калорій для мами, яка годує грудьми, на 300-500 кілокалорій на добу вище, ніж вона споживала до вагітності.

Що варто знати про харчування мами, яка годує грудьми:

- Щоденно в раціоні мають бути: овочі, фрукти, зернові продукти (рис, хліб, макарони), білок (м’ясо, риба, яйця, бобові) та молочні продукти.

- Їжте новий продукт зранку в невеликій кількості, аби відстежити реакцію дитини.

- Якщо дитина почувається добре: немає висипів чи здуття в животі перезбудження, поступово збільшуйте кількість обраного вами продукту.

- Якщо у дитини з’явилися ознаки харчової алергії – відмовтеся від продукту на кілька тижнів і подивіться, чи зникнуть симптоми. Якщо симптоми зникли, спробуйте ввести у свій раціон цей продукт ще раз. У разі якщо симптоми повторюються, порадьтеся з лікарем.

- Харчування матері не впливає на появу кольок у дитини.

- Воду та інші напої слід вживати тоді, коли хочеться пити. Кількість молока не залежить від кількості випитої рідини.

- Під час годування грудьми слід відмовитися від алкогольних напоїв.

 

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net