logo Ukrainian flag
 
У Краматорську виникла надзвичайна ситуація, до ліквідації наслідків якої долучилися і фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МОЗ УКРАЇНИ».

Донецька обласна та Краматорська міська військові адміністрації проінформували населення, що у Краматорської територіальної громаді 4 квітня виникла надзвичайна ситуація: у зв’язку з проривом весняним паводком частково зруйновано водоскидний шлюз на одному із ставків селище Городещино. В результаті збільшився викид води водойми, внаслідок чого підтоплена частина території селища, постраждали у т.ч. приватні будинки.

За попередніми даними підтоплено приблизно 260 приватних домів на 30 вулицях, прибуття води продовжується. Ситуація знаходиться на контролі Донецької обласної військової адміністрації. Для ліквідації ситуації та її наслідків розгорнутий Краматорський міський штаб з питань ТЕБ та НС, здійснюються заходи реагування, працюють всі необхідні служби – рятувальники ДСНС, комунальні служби тощо. Для мешканців, будинки яких опинилися у зоні стихійного лиха, у Краматорську підготували пункти тимчасового розміщення, які забезпечені усіма речами першої необхідності, зокрема теплими речами та продуктами харчування.

Для участі в межах компетенції в ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МОЗ УКРАЇНИ» проведено термінове засідання обласного центру установи з реагування на надзвичайні ситуації, в межах компетенції визначені заходи реагування. Працюють групи швидкого реагування Краматорської районної філії. Вже підготовлено та розпочато надання населенню засобів для дезінфекції води та поверхонь у приватних будинках, які зазнали підтоплення. Заплановано проведення моніторингових візитів в місця тимчасового розміщення постраждалих, будинки яких опинилися в зоні надзвичайної ситуації. Для населення розроблені пам’ятки щодо проведення дезінфекції води у приватних колодязях, профілактики гострих кишкових інфекцій, проводиться санітарно-освітня робота. Разом з органами місцевого самоврядування, штабом з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації напрацьовується подальший план заходів, у т.ч. підсиленого контролю якості питної води у колодязях будинків, прилеглих до постраждалих вулиць, а також в мережах централізованого водопостачання. Після спадання рівня води на постраждалих територіях буде забезпечено постійний лабораторний контроль якості та безпеки води в приватних колодязях, мережах централізованого водопостачання для уникнення виникнення спалахів інфекційних хвороб.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net