logo Ukrainian flag
 
Пам’ятка для населення Що робити при раптовому затопленні у разі повені чи іншої надзвичайної ситуації, що призвела до цього.

У зв’язку з підтопленням помешкань, сільськогосподарських угідь, джерел водопостачання, криниць, з метою попередження виникнення інфекційних захворювань:

1. Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою. Позбавтеся від них, у т.ч. і від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

2. Для харчування використовуйте лише продукти гарантованої якості. При приготуванні їжі обов’язково застосовуйте термообробку (варіння, смаження, запікання). Овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обдавайте окропом. Слід вживати тільки свіже приготовану їжу.

3. Перед їжею обов’язково ретельно мийте руки з милом, також руки можна обробляти антисептиками або протирати зволоженими дезінфікуючими серветками.

4. За відсутності привезеної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць, адже внаслідок підтоплення у ці джерела водопостачання могли потрапити збудники інфекційних хвороб із скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ, а також небезпечні для здоров’я і життя хімічні речовини. У разі неможливості постачання якісної привезеної води, для пиття можна користуватися тільки добре прокип’яченою водою. Для господарських потреб також користуйтеся тільки добре прокип’яченою водою.

5. Не використовуйте одяг, що був забруднений при підтопленні, без попередньої дезінфекції.

6. Усе майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції. Просушить будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території своїми силами або за допомогою територіальних установ, що надають відповідні послуги.

7. У разі підозри на захворювання (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, блювота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування!

8. Дізнайтеся у місцевих органах влади контакти організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Ці прості правила допоможуть зберегти здоров’я Вам і Вашим рідним!

З метою недопущення ускладнення епідемічної ситуації і для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» підготовлені та надаються  населенню таблетки для дезінфекції води та поверхонь у приватних домах, які зазнали підтоплення.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МОЗ УКРАЇНИ»

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net