logo Ukrainian flag
 
Ліквідація наслідків надзвичайної ситуації в місті Краматорськ триває.

Фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МОЗ УКРАЇНИ» продовжують участь у заходах з ліквідації наслідків підтоплення у Краматорській територіальній громаді. Епідеміологічний моніторинг на теперішній час не реєструє змін епідемічної ситуації, зросту кишкових інфекцій, постраждалі мешканці в заклади охорони здоров’я з патологічними симптомами не зверталися.

Фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» проведені лабораторні дослідження: в Краматорську за 04-05.04.2023 відібрано на дослідження 10 проб питної води, у т.ч. в евакопункті тимчасового розміщення постраждалих, приватного колодязя на території повені, з автоцистерни, яка доставляє воду мешканцям на постраждалих вулицях, проби централізованої води, у т.ч. старої частини міста Краматорська, що прилягає до постраждалих селищ. На теперішній час дослідження завершені, проби стандартні, за винятком води індивідуального колодязя постраждалого селища Іванівка, де зареєстровано перевищення вмісту нітратів в 2 рази, виявлені загальні коліформи, кишкова паличка. Вода з такими перевищеннями по санітарно-хімічним та мікробіологічним показникам не може використовуватися для питних цілей, купання та миття посуду.

Продовжується відбір та дослідження питної води централізованого та децентралізованого водопостачання.

На постраждалих територіях активно здійснюються дезінфекційні заходи: починаючи з 04.04.2023 розпочато надання  мешканцям постраждалих вулиць дезінфікуючих засобів через ДСНС, а також для зручності населення організовано 2 пункти видачі таблеток для дезінфекції води та поверхонь, інструкцій з їх практичного використання, які щоденно працюють з 09.00 до 12.00 з понеділка по п'ятницю, в амбулаторії №7 КНП "ЦПМСД №1" КМР,  вул. імені Катерини Білокур, 1а (селище Іванівка) та у Краматорській районній філії ДУ "ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ", вул. Аероклубна, 2. Фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» в вищеозначених пунктах додатково надають населенню консультативну допомогу.

У зв’язку зі спаданням рівня води на постраждалих територіях, фахівці груп швидкого реагування 06.04.2023 виїхали на місце повені у селищах міста Краматорська для проведення дезінфекції води в індивідуальних колодязях та поверхонь, які були підтоплені,  а також відбору на дослідження проб питної води з приватних колодязів.

Слід пам’ятати, що чиста вода — це запорука нашого здоров'я

і здоров'я наших дітей.

Будьте обережні!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net