logo Ukrainian flag
 
Щоб пікнік був приємним та безпечним!

Літо-прекрасна пора року, коли багато хто з нас намагаються відпочити на природі (в лісі, біля водойми або на пляжі), поспілкуватися з друзями та побалувати себе смачним шашликом, курячими крильцями барбекю на решітці або іншим стравами. Але як відпочити на природі, щоб не нашкодити своєму здоров’ю і щоб не було неприємних спогадів про відпочинок? На жаль, саме влітку відбувається зростання чисельності харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій серед населення.

До організації пікніка треба підійти досить серйозно. Основні рекомендації   будуть такими:

- Перш за все, продукти для пікніка повинні бути якісними. Вибираючи м’ясо слід пам’ятати, що через нього до людини можуть передаватися сальмонельоз  та  різні зоонозні інфекції (сибірка, бруцельоз, туберкульоз, орнітоз та інші), а також гельмінтози. В зв’язку з чим не купуйте м’ясо на стихійних ринках, невідомого походження, без супровідних документів. Звертайте увагу на колір м’яса: свіжа яловичина повинна  бути червоного кольору, свинина - рожевого, баранина-червоного з прошарками білого жиру. У м’яса підозрілої свіжості жир буде матовим, а у недоброякісного - сіро-жовтим. Занадто темний колір м’яса свідчить про те, що тварина стара. Поверхня свіжого м’яса повинна бути злегка зволожена,  не липка, а м’ясний сік прозорий. Несвіже м’ясо на дотик липке і мокре, а сік мутний. Свіже м’ясо повинно бути щільне, це можна визначити при натисканні пальцем на поверхню. У м’ясі підозрілої свіжості ямка від натискання вирівнюється повільно. Якщо м’ясо має неприємний запах-віддає гниллю, воно  стовідсотково несвіже. М’ясо для пікніка підготуйте напередодні в домашніх умовах (помийте, наріжте, замаринуйте). Нарізати м’ясо слід невеликими шматками, так воно  буде краще термічно оброблюватися, що знизить ймовірність харчового отруєння. Ряд спецій (чорний, червоний  перець та інші), які використовуються  для маринаду, мають бактерицидні властивості. Обробку м’яса необхідно проводити  окремим ножем на окремій обробній дошці. Намагайтеся, щоб якомога менше м’ясо знаходилося поза холодильником. Думка про те, що гаряче не буває сирим - всього лише міф. М’ясо повинно проходити достатню термічну обробку. Ряд інфекцій можна попередити, якщо піддати його належній термічної обробці. М’ясо повинно готуватися  достатній час, температура в товщі виробу повинна бути не менше 850С. Після роботи з сирим м’ясом обов’язково необхідно ретельно вимити руки з милом.

- Шашлик, смажене м’ясо - важка для шлунка їжа, ідеально поєднується зі свіжими овочами (огірками, помідорами, зеленню), які прискорюють переварювання. Овочі теж повинні бути помитими перед пікніком. Щоб уникнути перехресного забруднення, транспортуватися до місця пікніка та зберігатися, вони повинні подалі від сирого м’яса.

- Посуд, в якому  зберігалося сире м’ясо, ні в якому разі не використовуйте на пікніку для зберігання інших продуктів; ретельне миття його краще зробити в домашніх умовах. Теж стосується і  інвентарю (ніж тощо).

-  Не слід брати з собою на пікнік продукти, що швидко псуються (всілякі салати, чебуреки, біляші, ковбасні вироби, кондитерські вироби з кремом, молочні продукти та інше). Поки Ви готуєте основну страву - вони, за відсутності холодильника, можуть швидко зіпсуватися.

-  Смажені м’ясні страви -  це продукти, які швидко псуються, їх не можна залишати для зберігання в теплому місці, в зв’язку з тим, що в них швидко можуть розмножитися хвороботворні бактерії. Тому бажано після приготування з’їсти їх в найкоротший термін.

-   Намагайтеся зберігати продукти таким чином, щоб вони не забруднювалися, на них не повинні потрапляти пісок, земля та інше. Захищайте продукти від мух, мурах, ос та інших комах, які можуть переносити збудників різних інфекцій. Так, звичайні мухи є переносниками збудників небезпечних  бактеріальних інфекцій, в т.ч. кишкових (холери, дизентерії, черевного тифу), гельмінтів.

-  Завжди беріть з собою запас води та мило для дотримання правил особистої гігієни.

-  Використовуйте для смаження готове деревне вугілля.

-  Повинен бути запас кип’яченої води та аптечка.

Щоб насолоджуватися відпочинком на природі в наступний раз подбайте про те, щоб залишити місце відпочинку чистим, а відповідно  візьміть з собою пакети для збору сміття. Пакети з сміттям викиньте потім в призначені для цих цілей сміттєзбірники.

 

Приємного та безпечного пікніка!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net