logo Ukrainian flag
 
Нове лабораторне обладнання вже в дії.

В надскладних умовах внаслідок активних бойових дій на території Донецької області працюють фахівці Державної установи «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» та її філій, забезпечуючи санепідблагополуччя населення. Міжнародні благодійні організації підтримують та надають фахівцям гуманітарну допомогу. З метою посилення мікробіологічного тестування питної води в областях України, постраждалих внаслідок російської агресії, Європейське регіональне бюро ВООЗ передало ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» обладнання (WQTSPLUS герметизатор 230 V Quanti-Trey Sealer PLUS – 2 од., WL 161УФ-лампа під УФ-камеру - 2 од., WCM 10 УФ-камера - 2 од.) та реагенти (реагент COLILERT-18 Snap Packs, реагент ENTEROLERT Snap Packs, WHPC-100 Sim Plate Мультидоза, WHQT-200 ЗМЧ Quanti-Tray, компаратори) для проведення лабораторних досліджень води по прискореному виконанню якісних та кількісних досліджень води за допомогою тестових наборів (COLILERT-18, ENTEROLERT,  SimPlate Мультидоза, ЗМЧ Quanti-Tray).

Обладнання було передане Слов’янській та Костянтинівській філіям ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ», реагенти розподілені між  Слов’янською, Костянтинівською, Краматорською та Покровською філіями (дві останні вже мають потрібне обладнання).

Методика розроблена з метою наближення методів контролю якості води за мікробіологічними показниками, що застосовуються в Україні, до методів, прийнятих у Європейському регіоні.

Переваги методу: стандартизація процесу санітарно-бактеріологічних досліджень води, виключення суб’єктивної інтерпретації результату дослідження, прискорення одержання результатів дослідження води, відсутність потреби у використання поживних середовищ, зниження собівартості досліджень і рівня ручної праці.

Методика дозволяє визначати в воді мікробіологічні показники, визначені в  додатку №1 до Державних санітарних норм та правил" Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною"(ДСанПіН 2.2.4-171-10).: загальні коліформні бактерії, E.colі, ентерококи, загальне мікробне число.

Фахівці мікробіологічної лабораторії Костянтинівської філії ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» (на фото) вже освоїли новітні методики та розпочали роботу на новому лабораторному обладнанні.

ДУ «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» висловлює  керівництву та співробітникам Європейського регіонального бюро ВООЗ глибоку повагу та щиру вдячність за надане в якості гуманітарної допомоги лабораторне обладнання, яке дозволило у ці надскладні для всієї країни часи організувати постійну роботу  ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ» та її філій щодо контролю санітарно-епідемічної ситуації в Донецькій області, забезпечити ефективну діяльність по недопущенню спалахів інфекційних хвороб серед населення.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net