logo Ukrainian flag
 
Щодо моніторингу імунізації проти поліомієліту.

Поліомієліт — високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду. Вражаючи нервову систему людини, поліовірус може призвести до незворотних рухових розладів та навіть смерті людини протягом кількох годин. В абсолютній більшості випадків носіїв поліомієліту, які поширюють його, неможливо виявити вчасно — через відсутність взагалі будь-яких ознак хвороби.

Ліків проти поліо не існує. Єдиним захистом є вакцинація. Усі вакцини проти поліомієліту безпечні та ефективні.

Коли і як вакцинують дітей від поліомієліту? Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень дитина має отримати 6 доз вакцини від поліомієліту:

у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції);

у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).

Шести доз вакцини необхідно і достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

Зателефонуйте своєму сімейному лікарю або педіатру вже сьогодні, щоб дізнатися статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем.

Захистить дитину від невиліковного паралічу, спричиненого поліомієлітом!

З 01.09.2022 в Донецькій області проводиться форсована імунізація проти поліомієліту інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) дітям  2021 – 2016 років народження, які зовсім не щеплені або щеплені тільки однією дозою ІПВ. У зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України, в області змінилась демографічна ситуація, що пов’язано з евакуацією дітей за межі області.  З метою реальної оцінки даних статусу вакцинації дітей проти поліомієліту, було проведено верифікацію даних мікропланування кампанії з імунізації у відповідь на спалах поліомієліту, з врахуванням актуальної інформації про кількість дитячого населення. З 01.04.2023р. в Донецькій області оновлено план імунізації дітей проти поліо.

За даними моніторингу щеплень проти поліомієліту, який здійснюють фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ», з 01.04.2023 по 12.05.2023  форсовану дозу отримала 304 дітей, виконання плану щеплень складає 11,7%. З 01.04.2023 року станом на  12.05.2023р. проти поліомієліту щеплено 1396 дітей 2016 – 2023 року народження, що складає 2,0% від запланованої кількості.

Зроби свій вклад в майбутнє України – Вакцинуй дитину проти поліомієліту!

 

Завідувач відділу імунопрофілактики  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»                Галина  Шишова
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net