logo Ukrainian flag
 
Щодо моніторингу форсованої імунізації проти поліомієліту.

Що таке поліомієліт? Це гостре інфекційне захворювання, яке викликається поліовірусом. Уражена людина (хворий чи вірусоносій) виділяє вірус з фекаліями та слиною, а його розповсюдження серед людей відбувається, як правило, через забруднену (контаміновану) їжу та воду. Вірус проникає в організм через рот, потрапляє в кров і вражає нервову систему, часто викликаючи пожиттєвий параліч. Параліч може додатися за лічені години. Він часто вражає ноги, але кожний десятий пацієнт помирає від задухи в результаті паралічу дихальних м'язів. Кожен 200-й інфікований залишається паралізованим на все життя, повідомляє ЮНІСЕФ.

Інші хворіють без симптомів, однак можуть передавати захворювання далі. Захворіти може кожна невакцинована людина — як дитина, так і дорослий, але найбільш вразливі діти у віці до п’яти років.

Особливо важливими є профілактичні щеплення від поліомієліту, адже ця небезпечна хвороба повернулася до України - у жовтні 2021 року в  Рівненській області зафіксували перший випадок поліомієліту, викликаний циркулюючим вакциноспорідненим вірусом поліомієліту типу 2.  В січні 2022 року ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» повідомив про другий випадок гострого в’ялого паралічу в дитини з Закарпаття.

Навіть один випадок такого небезпечного захворювання — класифікується як спалах захворювання в країні. Щеплення є єдиним  засобом профілактики поліомієліту. ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» вкотре закликає батьків пам’ятати про Календар профілактичних щеплень і задля збереження здоров’я малюків не пропускати жодне з них!

З 01.09.2022 в Донецькій області проводиться форсована імунізація проти поліомієліту інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) дітям  2021 – 2016 років народження, які зовсім не щеплені або щеплені тільки однією дозою ІПВ.

За даними моніторингу щеплень проти поліомієліту, який здійснюють фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ», з 01.09.2022 по 07.04.2023  форсовану дозу отримала 319 дітей, виконання плану щеплень складає 10,0%. З 24.10.2022 року станом на  14.04.2023р. проти поліомієліту щеплено 3787 дітей 2016 – 2023 року народження, що складає 12,14% від запланованої кількості.

Вакцина проти поліомієліту є в наявності в усіх щепних кабінетах Центрів первинної медико – санітарної допомоги Донецької області.

Захисти свою дитину – зроби щеплення!

 

Завідувач відділу імунопрофілактики  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»             Галина  Шишова
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net