logo Ukrainian flag
 
Щодо моніторингу форсованої імунізації проти поліомієліту.

Поліомієліт: що це за хвороба? Поліомієліт — високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Людина може не знати, що таке поліомієліт, і водночас бути носієм небезпечного вірусу. Це захворювання може протікати в стертій або безсимптомній формі, без видимих ознак. У дітей сприйнятливість до захворювання дуже висока. Поки залишається хоч одна уражена вірусом дитина, ризику піддаються діти в усьому світі. Найнебезпечніший вік – до 5 років.

Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду. Вражаючи нервову систему людини, поліовірус може призвести до незворотних рухових розладів та навіть смерті людини протягом кількох годин. Цей діагноз був у Вальтера Скотта і Франкліна Рузвельта. Один залишився кульгавим, другий інвалідом. Небезпека вірусу в стійкості до зовнішніх впливів. Він виживає при висушуванні та заморожуванні. На нього не діють травні соки, хіміопрепарати та антибіотики. До 100 діб вірус поліомієліту прекрасно зберігається у воді та до 6 місяців у фекаліях.

Поліомієліт не лікується, його називають невиліковною хворобою. Його можна лише попередити. Єдиним захистом є вакцинація. Усі вакцини проти поліомієліту безпечні та ефективні.

Зателефонуйте своєму сімейному лікарю або педіатру вже сьогодні, щоб дізнатися статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем.

За даними моніторингу щеплень проти поліомієліту, який здійснюють фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ», з 01.04.2023 по 19.05.2023  форсовану дозу отримали 312 дітей, виконання плану щеплень складає 12,1%. З 01.04.2023 року станом на  19.05.2023р. проти поліомієліту щеплення отримали 1501 дитина 2016 – 2023 року народження, що складає 2,14% від запланованої кількості.

 

 

 

Завідувач відділу імунопрофілактики  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»         Галина  Шишова

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net