logo Ukrainian flag
 
Стан забруднення атмосферного повітря у квітні 2023 року на території Донецької області.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ  МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» здійснює моніторинг стану атмосферного повітря в населених пунктах Донецької області. Відбір проб атмосферного повітря  здійснюється філіями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» згідно з «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2023 рік».

У звя’зку з проведенням бойових дій та небезпекою для фахівців лабораторні дослідження стану атмосферного повітря на стаціонарних постах у квітні 2023 року Торецькою, Бахмутською та Костянтинівською філіями не проводилися. Слов’янською філією у м.Слов’янськ на стаціонарному посту спостереження за станом атмосферного повітря у квітні досліджено 80 проб повітря, перевищення ГДК не  виявлені.

У квітні поточного року лабораторні дослідження проб атмосферного повітря проводили Краматорська, Покровська, Костянтинівська, Селидівська, Добропільська, Дружківська, Слов’янська філії  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ».

У квітні 2023 року всього досліджено 614 проб атмосферного повітря, забруднення хімічними речовинами вище нормативного рівня  зареєстровані у 24 пробах, що складає 3,9% (у березні 2023 року відхилення  не реєструвалися). Відхилення були зареєстровані  по Краматорській філії – 11,2% (за вмістом діоксиду сірки та азоту, сірководню, фенолу, формальдегіду у м. Краматорськ),  Покровській - 6,7% (за вмістом сажі, сірководню у м. Покровськ),  Селидівській  – 3,2% (за вмістом діоксиду азота у м. Селидове),  Дружківській – 1,0% (за вмістом пилу у м. Дружківка) У м.м. Слов’янську досліджено 80 проб,   у  Костянтинівці - 135 проб,  у Добропіллі - 23 проби,   за результатами досліджень вміст шкідливих забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не перевищував гранично-допустимих концентрацій, відповідав вимогам «Гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць», затверджених Наказом МОЗ № 52 14.01.2020 року.

Бережіть себе, будьте здорові !

 

 

Лікар з комунальної гігієни  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»               Ірина Галдєєва

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net