logo Ukrainian flag
 
ПЕРЕВАГИ ІМУНІЗАЦІЇ!

Інфекційні хвороби небезпечні своїми ускладненнями, що можуть призвести до інвалідності, а деякі — навіть до смерті. Існує низка інфекційних захворювань, від яких можливо захиститися за допомогою щеплень. Імунізація — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби, і який зазвичай здійснюється шляхом введення вакцини.

Весь світ визнав імунізацію (вакцинацію) - стратегічним напрямком захисту населення від інфекційних хвороб, адже йдеться про безпеку нації. Стало зрозуміло, що нехтування імунізацією – це шлях до епідемій та пандемій.

Є два види імунізації: активна та пасивна.

Активна імунізація -  це коли організм самостійно набуває здатності до самозахисту шляхом введення вакцини, яка містить у собі знесилені або мертві патогенні мікроорганізми. Захисний механізм людини починає формувати антитіла, які протидіють справжнім хвороботворним мікроорганізмам.

Щеплення не створює негайно імунітету. Організмові потрібен час, щоб сформувати захисні антитіла. До цієї активної імунізації входять усі дитячі щеплення та ін’єкції, які загально прийнято вважати вакцинами.

Пасивна імунізація -  застосовується переважно тоді, коли людина серйозно захворіла, та організм не має часу на формування власного імунітету. Отже, в організм хворої людини вводять чиїсь, вже сформовані, антитіла, щоб помогти їй боротися проти патогенних мікроорганізмів. Ця  пасивна  імунізація спроможна дати організму негайну, проте тимчасову допомогу у боротьбі проти захворювання. Запозичені антитіла незабаром виводяться з організму у природний спосіб.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від десяти небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b безкоштовно. На теперішній час в щепних кабінетах первинної ланки є вакцина в достатній кількості. Щеплення можливо зробити в будь якому закладі первинної ланки, незалежно від наявності декларації.

Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями.

Важливо пам`ятати просту істину: краще попередити захворювання, ніж потім з ним боротися. Тому не ризикуйте своїм здоров`ям. Бережіть свій імунітет, оскільки, він запорука міцного здоров’я!

 

Завідувач відділу імунопрофілактики ДУ «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»  Шишова Г.А.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net