logo Ukrainian flag
 
Роз’яснення МОЗ України щодо роботи у період воєнного стану працівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності

24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан. Президент підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який підтримано Верховною Радою. Воєнний стан запроваджено з 05:30 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

У разі, коли працівники не мають можливості дістатися на робоче місце, проте специфіка їхньої роботи передбачає, що вони можуть виконувати робочі обов’язки у віддаленому режимі, роботодавець може перевести їх на дистанційну роботу. Відповідно до статті 60-2 Кодексу законів про працю України у наказі необхідно зазначити контактні номери телефонів відділу кадрів та керівників у разі виникнення екстреної ситуації. Має бути передбачено можливість ознайомлення працівників з наказом про перехід на дистанційну форму роботу засобами зв’язку, наприклад, через електронну пошту.

У разі неможливості зв’язатись з працівником, який не прийшов на роботу, через відсутність зв’язку, неможливість прибути на роботу або інші причини, необхідно в обов’язковому порядку здійснювати фіксацію даних фактів. При цьому табель робочого часу можна заповнювати за кодом відсутність «НЗ» («відсутність з нез’ясованих причин»). Коли зв’язок з працівником з’явиться та буде отримано інформацію про причину відсутності працівника на роботі або відсутності зв’язку, діяти необхідно за обставинами.

Працівники закладів охорони здоров’я, а саме: лікарі, фармацевтичні працівники та професіонали з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я, молодші спеціалісти з медичною освітою закладів охорони, які не можуть прибути на роботу за основним місцем, повинні прибути на роботу до найближчих закладів охорони здоров’я, про що повідомити безпосереднє керівництво будь-якими засобами зв’язку. Оплата праці і табелювання робочого часу повинно здійснюватися за основним місцем роботи.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net