logo Ukrainian flag
 
Щеплені від коронавірусу рідше хворіють, рідше поширюють вірус у разі інфікування, перебіг хвороби у них легше.

Як показали недавні дослідження, у разі інфікування коронавірусом, щеплені поширюють вірус рідше. Про це повідомив професор імунології Університету Колорадо Росс Кедл. Як пояснив Кедл, вірусні частинки з щепленого організму покриті антитілами, які виробляються в тому числі в носоглотці і вважаються частиною «імунітету слизових». Тому є підстави вважати, що подальше поширення вірусу буде меншим. Таких висновків дійшли й інші дослідники. «Дані чітко показують, що щеплені передають вірус іншим із меншою ймовірністю, ніж нещеплені», - заявив доцент Іллінойського університету в Урбана-Шампейні Крістофер Байрон Брук. Нещодавня стаття, співавтором якої став Брук, показала, що щеплені виділяють менше вірусу, припиняють поширювати його раніше за нещеплених і виділяють менш заразні частки - все це підтверджує думку, що щеплені люди рідше поширюють хворобу. Як показало одне дослідження в Нідерландах, передача інфекції у щеплених сім'ях знизилася на 63%. «Це говорить про ефективність вакцин: удома є всі умови для передачі, оскільки члени сім'ї перебувають у надзвичайно тісному контакті упродовж тривалого часу»,-  вважає Брук.

Зараз всі наукові робітники та дослідники різних країн світу сходяться в одному: найкращий захист від зараження та передачі коронавірусу – це вакцинація. Так, епідеміологічний нагляд та дослідження ще будуть тривати, вакцини ще будуть удосконалюватися, але вони, безумовно, найкращий інструмент у боротьбі з COVID-19, щоб захиститися самому та захистити інших. Більше того, щеплені стримують подальше поширення, уникаючи ситуацій, де інфікування більш ймовірне.

Якщо щеплена людина все ж захворіє на COVID-19, перебіг хвороби у неї легший. Тому повідомлення про те, що навіть вакциновані люди хворіють на COVID-19, не є ані приводом для обурення, ані аргументом для відмови від щеплень: вакцинація залишається ефективною, що підтверджено ні тільки дослідницькими даними, але і статистичними звітами медиків всіх країн, яких торкнулася пандемія. Вакцини діють саме так, як і повинні діяти: запобігають важкому перебігу хвороби і, отже, смерті.

В Україні завдяки вакцинації населення намітилися перша позитивна тенденція. Це сталося вперше за три останніх місяця в Україні: показник середньодобових виписок пацієнтів із коронавірусом перевищив кількість госпіталізованих. Про це у понеділок, 15 листопада, повідомив голова Міністерства охорони здоров’я України Віктор Ляшко. За його словами, зараз госпіталізують у середньому на 7% менше пацієнтів, ніж виписують. Ляшко зазначив, що цій перший позитивний сигнал проходження піку захворюваності досягнутий завдяки вакцинації населення. «Однак це ще не повна перемога над вірусом. Кількість випадків захворювання та рівні госпіталізації ще перебувають на досить великих значеннях. Тому потрібно продовжувати нарощувати темпи вакцинації та дотримуватися карантинних обмежень», - сказав він. Також міністр повідомив, що в Україні вже вакциновано від коронавірусу 39,4% населення, повністю завершили курс 28% громадян країни.

Водночас потрібно нагадувати, що запобіжних заходів, тобто захисних масок, соціальної дистанції, вентиляції приміщень, дезінфекції тощо, ніхто не скасовував. Тому епідеміологи із тривогою стежать за даними напередодні Новорічних свят: чим більше народу збираються у закритих приміщеннях, тим більше буде інфікованих та спалахів коронавірусної хвороби. Всім потрібно усвідомити: відкладати вакцинацію та ігнорувати протиепідемічні заходи – це гра у рулетку і не відомо, хто вийде переможцем. Особливо небезпечно уникати щеплення людям старше за 60 років та людям з хронічними захворюваннями: статистичні відомості свідчать, що саме вони хворіють частіше, важче, серед них найвища летальність від коронавірусної хвороби.

ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МОЗ УКРАЇНИ» закликає всіх громадян області до піклування про особисте здоров’я, здоров’я близьких, колег, родичів, сусідів. Захищайтеся від коронавірусної хвороби!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net