Традиційно на свята українці готують багато страв, які потім ще тиждень стоять у холодильнику. Проте термін придатності такої їжі досить короткий. До того ж в умовах постійних вимкнень світла свіжість приготовленої їжі забезпечити дуже складно. Тож скільки часу можна зберігати улюблені страви та їсти їх без шкоди для здоров’я.

Салати з майонезом
Салати, заправлені майонезом, варто зберігати не більше 12 годин при температурі від -2 до +2°С. Якщо, наприклад, "Олів'є" стоїть на столі при кімнатній температурі, його необхідно з'їсти протягом 3–4 годин. Без майонезу в холодильнику він може залишатись свіжим 12–18 годин. Майонезні салати швидко псуються, тому краще їх з’їдати одразу, а не зберігати кілька днів у холодильнику.
До речі, салат на сметанній заправці псується вже за 30 хвилин при кімнатній температурі. Причому термін зберігання страви особливо не зміниться, якщо її помістити в холодильник.

Ковбаси, м'ясо та копчені продукти
Термін зберігання ковбасних виробів залежить від їхнього виду. Найшвидше псуються деякі м’ясні готові продукти, ковбасні нарізки, які дістали з вакуумної упаковки.
Та й інші м'ясні вироби можуть мати не тривалий термін придатності. Зокрема:
- варену ковбасу можна зберігати впродовж 2 діб;
- копчену та сирокопчену ковбасу рекомендовано споживати до 3 днів;
- запечене м'ясо, курятину, відбивні можна тримати в холодильнику не більше 2 днів;
- котлети рекомендовано зберігати до 3 діб;
- а от стейки та великі шматки м’яса можуть лежати у холоді близько 4 днів, якщо вони щільно загорнуті у харчову плівку.
Морепродукти та риба
Свіжі або приготовлені морепродукти зберігаються менше від усіх інших страв. Сирі морепродукти можуть залишатися в холодильнику не довше доби, а приготовлені – максимум 2 дні.
Сире м’ясо та рибу одразу зберігайте в морозилці. Однак, якщо вони вже розморозилися, то їх слід одразу приготувати.

Молочні продукти
Перш за все слід пам'ятати, що молочні вироби зберігаються у чистому, герметично закритому посуді. За таких умов вони не втратять смакові якості та не вбиратимуть запахи інших продуктів.
При цьому варто врахувати, що:
- термін придатності магазинного молока складає 3 доби;
- свіже домашнє молоко зберігають не довше 24 годин;
- масло та сметану можна зберігати до 10 діб за температури не вище +4ºС.
У холодильнику "молочку" найкраще тримати на верхніх полицях. |