Діти – цінність нашого суспільства, наше майбутнє. Захист прав дітей, забезпечення їхнього благополуччя та безпеки має бути серед основних векторів правотворчої та соціальної політики держави.
Найважчий і найголовніший рік для кожної людини – перший після народження. У цей період набувається безліч життєво необхідних навичок і вмінь. Кожна з них – важлива віха в розвитку, яка відзначається кризою.
Уже в перші хвилини життя діти відрізняють материнський голос від інших, формується здатність визначити таку відстань до матері, яка дає почуття відносної безпеки. Критерієм захищеності є можливість ефективно сигналізувати про свої потреби хнюпанням і оперативно отримувати догляд.
Новонароджені немовлята — наймиліші і вражаючі створіння на світі. Більшість людей думають, що знають про них усе, — адже це просто маленькі чоловічки, які ще не вміють говорити і плачуть, коли їм щось потрібно.
Але всезнайки часто помиляються! Швидше за все, ви теж багато чого не знаєте про немовлят.
Ось 10 приголомшливих фактів про новонароджених:
- Ви пам'ятаєте, яким бачили світ у дитинстві? Кольоровим або чорно-білим? Виявляється, у новонароджених зір чорно-білий!
- Ми можемо плакати солоними сльозами, а ось у новонароджених сльози починають вироблятися тільки на третьому тижні життя.
- У дорослої людини 206 кісток, а у немовляти на 64 більше — аж 270!
- Діти ростуть дуже швидко, але якби малюк продовжував рости тими ж темпами, що і в перший рік життя, до 20 років сягав би зросту в 9 метрів!
- Очі майже не ростуть у міру дорослішання. Розмір очей новонародженого становить 75% від дорослого.
- 50% всієї глюкози в організмі немовляти йде на забезпечення роботи мозку.
- У дорослого є в середньому близько 10000 смакових рецепторів — а у немовляти в три рази більше!
- Коли вагітна жінка хворіє, немовля в її утробі виділяє стовбурові клітини на відновлення її органів.
- З-за того, що діти ростуть в амніотичній рідині, вони володіють вродженою здатністю плавати.
- Попри те, що у немовлят втричі більше смакових рецепторів, ніж у дорослих, вони не відчувають смак солі до 4 років.
Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. Смак справжнього дитинства залежить не від кількості іграшок, а від виконаних обіцянок. Це почуття захищеності. Ти ростеш, знаючи, що у тебе є сім'я. Справжня сім'я, яка прийме твої помилки і тим самим навчить їх більше не робити. Діти виховуються на тому, що бачать, чують навколо себе.
І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
Нехай наші діти якомога довше залишаються дітьми – безтурботними, веселими, радісними!Нехай небо завжди буде мирним, а кожен новий день добрим і цікавим. Батькам побажаємо терпіння, доброти і ніжності. Не забувайте, що саме Ви відповідаєте за щасливе і безпечне їхнє дитинство. Тож, нехай дитячі посмішки висвітлюють планету, а кожен із маленьких мешканців нашої землі, нашої громади буде здоровим і щасливим!

Завідувач Мар’їнської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ» Валерій Кудінов |