logo Ukrainian flag
 
День немовляти.

Діти – цінність нашого суспільства, наше майбутнє. Захист прав дітей, забезпечення їхнього благополуччя та безпеки має бути серед основних векторів правотворчої та соціальної політики держави.

Найважчий і найголовніший рік для кожної людини – перший після народження. У цей період набувається безліч життєво необхідних навичок і вмінь. Кожна з них – важлива віха в розвитку, яка відзначається кризою.

Уже в перші хвилини життя діти відрізняють материнський голос від інших, формується здатність визначити таку відстань до матері, яка дає почуття відносної безпеки. Критерієм захищеності є можливість ефективно сигналізувати про свої потреби хнюпанням і оперативно отримувати догляд.

Новонароджені немовлята — наймиліші і вражаючі створіння на світі. Більшість людей думають, що знають про них усе, — адже це просто маленькі чоловічки, які ще не вміють говорити і плачуть, коли їм щось потрібно.

Але всезнайки часто помиляються! Швидше за все, ви теж багато чого не знаєте про немовлят.

Ось 10 приголомшливих фактів про новонароджених:

- Ви пам'ятаєте, яким бачили світ у дитинстві? Кольоровим або чорно-білим? Виявляється, у новонароджених зір чорно-білий!

- Ми можемо плакати солоними сльозами, а ось у новонароджених сльози починають вироблятися тільки на третьому тижні життя.

- У дорослої людини 206 кісток, а у немовляти на 64 більше — аж 270!

- Діти ростуть дуже швидко, але якби малюк продовжував рости тими ж темпами, що і в перший рік життя, до 20 років сягав би зросту в 9 метрів!

- Очі майже не ростуть у міру дорослішання. Розмір очей новонародженого становить 75% від дорослого.

- 50% всієї глюкози в організмі немовляти йде на забезпечення роботи мозку.

- У дорослого є в середньому близько 10000 смакових рецепторів — а у немовляти в три рази більше!

- Коли вагітна жінка хворіє, немовля в її утробі виділяє стовбурові клітини на відновлення її органів.

- З-за того, що діти ростуть в амніотичній рідині, вони володіють вродженою здатністю плавати.

- Попри те, що у немовлят втричі більше смакових рецепторів, ніж у дорослих, вони не відчувають смак солі до 4 років.

Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. Смак справжнього дитинства залежить не від кількості іграшок, а від виконаних обіцянок. Це почуття захищеності. Ти ростеш, знаючи, що у тебе є сім'я. Справжня сім'я, яка прийме твої помилки і тим самим навчить їх більше не робити.  Діти виховуються на тому, що бачать, чують навколо себе.

І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Нехай наші діти якомога довше залишаються дітьми – безтурботними, веселими, радісними!Нехай небо завжди буде мирним, а кожен новий день добрим і цікавим. Батькам побажаємо терпіння, доброти і ніжності. Не забувайте, що саме Ви відповідаєте за щасливе і безпечне їхнє дитинство. Тож, нехай дитячі посмішки висвітлюють планету, а кожен із маленьких мешканців нашої землі, нашої громади буде здоровим і щасливим!

 

Завідувач  Мар’їнської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»               Валерій Кудінов

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net