logo Ukrainian flag
 
Медичні послуги для переселенців: що необхідно знати?

Надання первинної медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам в умовах воєнного стану МОЗ врегулювало окремим наказом.

Куди звертатись?

Внутрішньо переміщена особа може бути прийнята у будь-якій установі охорони здоров'я на свій вибір. Головне – щоб заклад мав змогу забезпечити відповідне лікування.

У документі чітко зазначено: "Всі постачальники медичних послуг зобов'язані надавати медичні послуги всім особам, які до них звертаються за місцем перебування".

Які медичні послуги доступні?

Лікувальний заклад, до якого ви звернулися, має:

  • вести облік переміщених осіб, що звертаються;
  • надавати первинну, а також медичну допомогу пацієнтам у невідкладному стані;
  • проводити вакцинацію відповідно до календаря профілактичних щеплень.

Чи потрібно мати сімейного лікаря на новому місці?

У разі невідкладного стану або планової вакцинації постачальники медичних послуг, до яких звернулися переміщені особи, не мають права наполягати на необхідності подання декларації про вибір лікаря.

Чи можна розраховувати на безкоштовні та доступні ліки?

Для внутрішньо переміщених осіб в аптеках продовжує працювати програма «Доступні ліки». Всі препарати за рецептом для людей, які потребують постійного лікування, можна отримати в аптеці безкоштовно. Якщо перевищують певну державою ціну – за невелику доплату.

Якщо у вас виникли питання щодо безкоштовного лікування або отримання ліків за безкоштовною програмою, телефонуйте до Національної служби здоров'я за телефоном 16-77 (всі дзвінки безкоштовні).

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net