logo Ukrainian flag
 
Пігулки для знезараження води - своєчасна турбота про власне здоров'я.

У надзвичайних ситуаціях поширення хвороб, що передаються через воду, відбувається через брак води для особистої та домашньої гігієни, приготування їжі, а також через споживання забрудненої води з відкритих водойм. Залежно від території розміщення населеного пункту, необхідних обсягів, можливостей добувати воду, для водопостачання населення може використовуватися вода колодязна, артезіанська, каптажна, річкова, озерна тощо.

Пріоритет повинен надаватися забезпеченню населення достатньою кількістю води, якість якої відповідає наступним гігієнічним вимогам: бути безпечною в епідемічному відношенні, нешкідливою за хімічним складом, мати сприятливі органолептичні властивості відповідно до вимог стандартів (ДСанПіН 2.2.4-171-10«Гігієнічні вимоги води, призначеної для споживання людиною» та додатків ДСанПіН № 683-22 «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру»).

На сході та півдні країни де є ризик зараження води, мешканцям, варто мати запас знезаражувальних таблеток або інших засобів для знезараження води, які швидко знезаражують воду та зроблять її придатною для пиття без застосування переносних фільтрів. Їх слід використовувати, якщо доводиться пити воду з природних водойм або знезаразити воду з колодязів, каптажів, свердловин, ємностей для зберігання води, систем водопостачання.

Провідними виробниками таких пігулок є американські компанії Aquatabs (акватабс), Potable Aqua та швейцарська Katadyn.

Найбільш ефективними є таблетки Katadyn Micropur Forte. Комбінація стійкого хлору та срібних іонів ліквідує бактерії та віруси за 30 хвилин, амеби та лямблії за 120 хвилин; зберігає чисту питну воду терміном до 6 місяців; запобігає утворенню запаху в контейнерах з питною водою.

Таблетки, що знезаражують воду, показали високу ефективність, дозволяють брати воду для пиття та приготування їжі практично з будь-якого джерела та широкий спектр антимікробної дії: знищують бактерії, збудників парентеральних та вірусних гепатитів, кишкових інфекцій тощо. Крім цього, вони не вимагають особливих умов зберігання, нешкідливі для людини та навколишнього середовища, не замінні в надзвичайних ситуаціях, при ліквідації наслідків аварій на об'єктах питного водопостачання.

Таблетки для дезінфекції води забезпечують швидке та легке вирішення проблем з водою Вам просто потрібно буде опустити таблетку у певний об'єм води, згідно з інструкцією, і ви отримаєте безпечну та питну воду.

Але сильно забруднена, каламутна вода із джерел невідомого та сумнівного вимагає попередньої фільтрації через шар тканини або вати перед використанням засобу для дезінфекції води. Оптимально використовувати фільтр на основі чистої тканини та піску.

Останнім часом таблетки для знезараження води почали активно використовуватись. Це зумовлено їх перевагами:

1.Таблетки відрізняються малою вагою та компактними розмірами. Метод діє у найкоротші терміни. Всього 15-20 хвилин, і вода повністю знезаражена та придатна для пиття.

2.Таблетки для очищення є самодостатнім методом. Вони вимагають використання додаткових коштів.

3. Дія таблеток не призводить до появи у воді шкідливих хімічних сполук чи неприємного запаху. Єдина можлива незручність – осад, який випадає внаслідок дії засобу.

4.Таблетки дозволяють знезаразити воду практично будь-якої якості та з будь-якого джерела.

Незважаючи на простоту використання, у застосуванні таблеток є свої особливості:

1.Після фільтрації в ємність із водою закладається пігулка. Слід зачекати інтервал часу згідно з інструкцією.

2.Таблетки діють за принципом зв'язування частинок. Це призводить до появи осаду. Його слід видалити, переливши рідину в іншу ємність, або скориставшись фільтром із тканини.

3. Цей метод знезараження є хімічним. Він негативно впливає роботу організму. Тому очищену рідину необхідно прокип'ятити. Також такі таблетки слід використовувати лише в окремих випадках, коли немає інших варіантів.

4.Таблетки для знезараження води можуть негативно позначитися на мікрофлорі кишечника. Тому при їх застосуванні слід вживати пробіотики, які покращують травлення. Особливо це потрібно дітям.

Використовувати хімічні засоби для знезараження питної води потрібно у крайньому випадку, якщо інші методи очищення водного ресурсу недоступні.

Таблетки для очищення води люди можуть легко використовувати, щоб вижити в складних умовах сьогодення.

Уважно прочитайте інструкцію перед застосуванням та дотримуйтесь рекомендацій.

 

Завідувач відділенням епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних хвороб

Костянтинівської філії ДУ «Донецького ОЦКПХ МОЗ»   Бублик О.О.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net