logo Ukrainian flag
 
ЯК ЗІГРІТИСЯ І ЗБЕРЕГТИ ТЕПЛО В КВАРТИРІ, КОЛИ ХОЛОДНО. ПОРАДИ.

Зараз ворог робить все можливе, щоб українці страждали. Постійно обстрілюються об’єкти критичної інфраструктури, залишає наші будинки у т.ч. без світла, тепла. Тому зараз я ніколи актуально зберігати тепло. Втім, є кілька дуже простих та дієвих порад, які допоможуть підтримати комфортну температуру в оселі. Їх підготували наші фахівці, використовуючи зокрема поради, якими поділилося Міністерство охорони здоров’я України.

Перше та головне – дотримуйтеся правил багатошаровості – одягайте одразу кілька теплих речей. Наприклад, термобілизну, штани з натуральних тканин, в'язані речі, теплі шкарпетки тощо. Додатково можна вкритися пледом чи ковдрою.

Також у пригоді будуть такі поради:

Ізолюйте приміщення.

Дуже важливо не дати теплу «виходити» з приміщення. Елементарні заходи з теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5° С. Найпростіше, що можна зробити самому – перевірити чи не тягне холодом з дверей та вікон. Згадайте, що робили бабусі в дитинстві, коли утеплювали на зиму вікна – потрібно зробити те саме. Заклейте щілини у вікнах: біля 40% тепла, що надходить в приміщення, втрачається взимку через вікна. Якщо є можливість, то постав склопакети. Склопакети мають такий опір теплопередачі, як цегляна стіна товщиною 50 см та мають надвисокий ступінь теплоізоляції, що скорочує втрати тепла до 50%. Використовуй жалюзі, штори, але так, щоб вони не закривали батареї, якщо вони з теплом. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло. Також важливо пам’ятати: все, що стоїть впритул до батареї, перешкоджає розповсюдженню тепла. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розставленні меблі та інші речі, розташовані перед радіаторами, поглинають до 20% теплової енергії. Якщо подача тепла є, але недостатньо, то наклейте фольгу на обидві сторони ДСП та розмістите на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%. Закривай двері в під’їзді. Тепловтрати через відкриті двері та розбиті вікна в під’їзді становлять 5-15% від сумарних теплових втрат будинку.

Відмовтеся від алкоголю.

Алкоголь не зігріває взагалі, а дає лише уявне (фейкове) відчуття тепла. Під час вживання алкоголю розширюються судини, і кров приливає до поверхні тіла, водночас внутрішні органи тепло втрачають. Саме тому вживати алкоголь для зігрівання тіла не можна.

Вживайте гарячі напої та їжу.

Гарячий чай, кава, супи допоможуть зігрітися. В умовах віялових вимкнень електроенергії подбайте про якісний термос. Приготувати гарячий напій можна заздалегідь, поки є світло, або набрати окріп в місцях, де є генератор (у «Пунктах незламності», на заправці, у знайомих тощо). Якщо у вас є робоча газова плита, можна робити це в будь-який час. Калорійна гаряча їжа, особливо рідка – наприклад суп, дає людині енергію для зігрівання і дозволяє уповільнити тепловтрату на холоді. До речі, в холодну пору року можна з'їдати в день на 400 калорій більше. Якщо продовжувати харчуватися як влітку, можна заробити синдром хронічної втоми. І, найголовніше, не забувайте про спеції: імбир, кориця, карі, перець, кмин і часник – вони зігрівають майже моментально. Досвідчені мандрівники знають, що взимку найкраще поповнювати сили, споживаючи їжу, багату на жири, тому вони носять з собою шматочок сала чи жменьку горіхів.

Використовуйте грілку.

Щоби зігріти постіль і зігрітися самому, можна налити гарячу воду в грілку або звичайну пластикову пляшку, замотати в рушник і покласти в ліжко. Під ковдрою грілка зігріватиме вас до ранку. Проте будьте обережні: надійно закрийте кришку та не притуляйтеся відкритими частинами тіла до грілки, щоб не обпектися. До речі, так гріли постіль монархам у давнину — унікальний шанс відчути себе королем чи королевою. Корисно використовувати в ліжку спальник, надувні килимки. Існують спальні мішки з різними температурними режимами.

Дихайте носом.

Якщо на холоді дихати через ніс, то у повітря, що потрапляє в легені на вдиху, буде більше часу, щоб зігрітися. На виході цей же повітря віддасть тепло організму. В холод не рекомендують носити прикраси. Будь-які: і золоті, і срібні. І персні, і сережки. До того ж кільця на пальцях затрудняють нормальну циркуляцію крові.

Виконуйте фізичні вправи.

Не сидіть на місці. Рух – найкращий спосіб зігрітися. Навіть проста руханка на 15-20 хвилин допоможе побороти холод.

Використовуйте природне тепло.

У сонячну погоду відкривайте штори – це додасть оселі пару градусів тепла. Вночі варто закривати штори, щоби запобігти додатковому охолодженню приміщення.

Не нервуйте.

Стрес діє на наш організм так само, як холод. А якщо ви будете нервувати - переохолодитися подвійно.

Розслабтеся.

На холоді люди інстинктивно зіщулюються і скукоживаються, а потрібно, навпаки, розслабити м'язи і розправити плечі – стане тепліше.

Загартовуйтеся.

Загартовані люди спокійно переносять навіть найлютіші морози. Почніть поступово загартовуватися вже зараз.

!!!! Застерігаємо: дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не використовуйте для зігрівання приміщення прилади, не призначені для цього. Зокрема, в жодному разі не використовуйте духову піч і газову кухонну плиту для обігріву будинку або квартири. Це може призвести до отруєння чадним газом.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net