logo Ukrainian flag
 
Зберігання харчових продуктів що швидко псуються без холодильника.

В умовах воєнного стану виникає ситуація відсутності постачання електроенергії мешканцям міст і селищ у Донецькій області, що не дає можливість використання холодильного обладнання.

При відсутності умов для зберігання харчових продуктів що швидко псуються у холодильнику (м`ясо, риба, ковбасні вироби, молочні вироби, масло вершкове, жири)  можливо використання  виритих у грунті ям або канав глибиною до 70-100 см., які  повинні бути вистелені брезентом або поліетиленовою плівкою, клейонкою. Площадку необхідно очистити  від трави, сміття. По її периметру відривають канаву глибиною не менше 20 см (для стоку води).  Усі продукти укладають роздільно у герметичну тару.

М`ясо, рибу, масло вершкове, жири зберігайте просолонеми, що продовжує терміни зберігання, гарантує якість і безпеку продуктів. По можливості зробить відмітку на тарі дати закладки продуктів на зберігання. Перед вживанням перевірте якість продуктів (запах, колір, консистенцію), наявність плісняви. М`ясо, рибу, масло вершкове, жири, ковбасні вироби, молочні вироби вживайте тільки після термічної обробки. Також, аби зберегти м’ясо без холодильника необхідно скласти його в каструлю чи скляні банки та добре пересипати сіллю. Також можна зробити сольовий розчин – на 500 мл холодної води 10 ст. л. солі. Але потім до вживання таке м’ясо, попередньо  потрібно вимочити у воді, щоб позбутися зайвої солі.

Подовжити термін придатності риби можна за допомогою солі. Очистьте рибу від луски, приберіть нутрощі та зябра, помийте та добре висушіть паперовим рушником. Складіть у металеву ємність, добре пересипаючи сіллю. Поставте у прохолодне місце. Потім таку рибу можна вимочити у воді та смажити або висушити. Сушена риба має довгий термін придатності та не потребує спеціальних умов зберігання.

Масло додатково оберніть пергаментним папером, складіть у ємність та залийте холодною трішки підсоленою водою. Накрийте зверху тарілкою, а на неї поставте щось важке. Виставте ємність на вулицю, якщо мінусова температура, спустіть у льох, підвал або виберіть інше прохолодне місце.

Хліб, мучні вироби, які зберігалися більше встановленого терміну, також вживайте після нетривалої термічної обробки (обсмаження).  Не вживайте консервовані у герметичну тару овочі, фрукти, м`ясні і  рибні вироби з бомбажних банок (здута кришка, або дно металевої банки).

Ці заходи  захистять вас від дуже небезпечних кишкових інфекцій, харчових  отруєнь, у тому числі  – ботулізму, які можуть  закінчуватися  смертю.

Захист продуктів харчування і води від зараження має актуальне для нашої держави значення  у надзвичайних ситуаціях і воєнного часу. Ось чому кожна  людина повинна знати ці правила,  брати участь у вирішенні цієї життєво важливої задачі.

 

 

ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Підготувала: завідувачка відділу     Чайка Т.П.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net