logo Ukrainian flag
 
7 лютого - День масажиста в Україні.

В офіційному календарі українських свят ця подія з'явилася лише в 2018 році. Затвердило її Всеукраїнське об'єднання фахівців масажу, а ініціаторами створення нового свята стали різноманітні громадські організації та провідні установи в сферах медицини, масажу, оздоровлення.

Всеукраїнська громадська організація «Українська Федерація масажу» в 2018 році затвердила професійне свято «День масажиста», що відзначається 7 лютого. Мета цього свята – відзначити і вшанувати тисячі людей – масажистів, які присвячують своє життя нелегкій та корисній праці, допомагають дбати про своє здоров’я тим, хто цього потребує. Також свято покликано об'єднувати фахівців різних напрямків в масажному мистецтві.

Масажисти виконують цю важливу справу у сфері профілактичної та лікувальної медицини.

У цей день в України вшановують фахівців цієї «ручної праці», які роблять людей здоровішими та які у тактиці комплексного лікування, лікують багато хвороб, роблячи дуже важливу справу. Їх послугами користуються спортсмени. Штат кожного салону краси укомплектований масажистами.

Перші свідоцтва щодо впливу на людські тіла масажних технік датуються близько 3 тисяч років до нашої ери в стародавніх Китаї та Індії. Прийоми масажу застосовували для лікування пошкоджень суглобів (різні вивихи), ревматизму та різних за походженням, болів, для усунення втоми та м’язових спазмів. Масаж є невід’ємною частиною мети досягнення краси обличчя та тіла людини.

В Україні з XIX ст. почали вивчати методики масажу, першими містами, де це почало практикуватися, були Одеса та Харків.

Професія масажист потребує значної фізичної витривалості та застосування знань з різних напрямків медицини, не тільки анатомії людського тіла, тому фахівці цієї галузі є дуже затребуваними. Адже масаж допомагає запобігти та вилікувати багато хвороб без медикаментів. Володіння методами психології, відповідні якості особистості масажиста такі як комунікабельність та людяність, допомагають фахівцю не тільки якісно виконувати свою роботу, а ще й збільшувати позитивний настрій своїх пацієнтів.

А такий різновид масажу, як самомасаж є доступний кожній людині досить ефективний засіб профілактики різних захворювань і швидкого одужання та краси.

 

 

Завідувачка відділення епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань
КРАМАТОРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ ДУ  «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»               Надія ЖОЛУДЬ
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net