logo Ukrainian flag
 
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ГІГІЄНИ РУК.

Щорічно 5 травня за підтримки ВООЗ світова спільнота відзначає Всесвітній день гігієни рук. Дата цього заходу обирається не випадково: 5-й день 5-го місяця символізує 5 пальців на кожній руці людини. Оскільки руки є одним із факторів ризику розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів, гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань.

Всесвітній день гігієни рук започатковано, щоб нагадати про важливість обробки рук задля збереження життя та здоров’я мільйонів людей та підкреслити особливу важливість гігієни рук як в галузі охорони здоров’я, так і в повсякденному житті. Центр громадського здоров’я підтримує цю ініціативу та закликає заклади охорони здоров’я, установи та всіх громадян доєднатися до кампанії ВООЗ з чистоти рук.

На наших руках живе величезна кількість небезпечних для людського здоров’я мікроорганізмів. В результаті навіть незначних подряпин чи ран, вони можуть викликати вірусні захворювання, бактеріальні, грибкові та кишкові інфекції, гельмінтози тощо.

Найбруднішими предметами, з якими щодня стикається майже кожна людина, є мобільні та стаціонарні телефони, письмові столи, клавіатура та мишка комп’ютера, кнопки ліфта, вимикачі світла, дверні ручки та усі поруччя.

Гігієні рук це часто перша лінія захисту проти нових і виникаючих стійких до антибіотиків інфекцій. Більшості інфекцій, що передаються через брудні руки чи пов’язані з медико - санітарною допомогою, можна запобігти при простому дотриманні гігієни рук.

Повсякденне миття рук, з використанням миючих засобів, рекомендується проводити:

- на початку та в кінці робочого дня;

- перед приготуванням, прийомом та роздачею їжі;

- після відвідування туалету або зміни підгузку;

- перед використанням контактних лінз;

- перед обробкою ран;

- перед прийомом ліків;

- після контакту з брудними предметами чи поверхностями;

- після контакту з тваринами;

- після контакту з будь-якими біологічними рідинами (кров, слина, тощо).

Під час миття рук надзвичайно важливо дотримуватись певних правил:

1. Намочіть руки.

2. Нанесіть мило.

3. Ретельно потріть долоні.

4. Потріть правою долонею по поверхні лівої руки і навпаки.

5. Потріть долоні з переплетеними пальцями.

6. Ретельно потріть кінчики пальців.

7. Окремо потріть великі пальці рук.

8. Змийте мило під проточною водою.

9. Витріть руки насухо.

Для миття рук використовують рідке мило з дозатором. Важливо пам’ятати, що вода і звичайне туалетне мило не вбиває мікроорганізми, тому ефективність миття залежить лише від того, наскільки ретельно ви трете долоні. Але навіть цей простий процес, якщо він зроблений правильно, допомагає видалити до 90% мікробів з рук.

Цікавий факт: згідно з дослідженнями, бактерії більше “люблять” жіночі руки. Вчені пов’язують це з тим, що жінки мають тоншу шкіру на руках, нижчу кислотність та інший, ніж у чоловіків гормональний фон.

Звертаємо увагу медичних працівників: профілактика сепсису при наданні медичної допомоги -у Ваших руках.

В рамках програми “Чистота — запорука безпечної медичної допомоги”, яку ВООЗ проводить уже понад 10 років, цього року організована компанія “Рятуйте людські життя: дотримуйтеся чистоти рук”. ВООЗ закликає країни та установи охорони здоров’я зосередитись на боротьбі проти інфекції, пов’язаних з медичною допомогою, які щорічно вражають сотні мільйонів пацієнтів у всьому світі.

Як і коли слід вживати заходи, що забезпечують гігієну рук?

Перш за все обробляйте руки антисептиком на спиртовій основі, це найкращий спосіб повсякденної гігієнічної антисептики рук. Цей засіб більш швидкодіючий, ефективніше і краще переноситься вашими руками, ніж миття милом і водою. Але він діє лише в разі, якщо ваші руки не забруднені.

Мийте руки милом і водою, якщо вони явно забруднені в тому числі кровю чи іншими біологічними рідинами, а також після відвідування туалету.

Чисті руки — міцне здоров’я.

 

Фельдшер санітарний Селидівської філії           Тетяна Косторна

 

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net