logo Ukrainian flag
 
Малярія та заходи профілактики.

Малярія - гостре інфекційне захворювання, збудники якого передаються від хворої людини до здорової через укус самок малярійних комарів. Існуює декілька різних видів паразитів, що заражають людей – збудники 4-денної, 3-денної, тропічної та овале-малярії, а найбільш небезпечним є тропічна малярія, що має самий високий рівень ускладнень та смертності. Ця смертельна форма малярії являється серйозною проблемою охорони громадського здоров’я в більшості країн Африки. Малярія поширена в багатьох країнах, розташованих на територіях Африканського регіону, Америки і Європи, Східного Середземномор'я і Південно-Східної Азії, країн Східно-Тихоокеанського басейну. Згідно даних ВООЗ, у світі існує тенденція до росту захворюваності та смертності населення від малярії.

Існує великий ризик захворювання  малярією, особливо в умовах бойових дій, у зв’язку з міграцією людей в різні частини світу та завезення малярії на територію Покровського району.

Захворювання на малярію характеризується гарячковими нападами з ознобом, блювотою, болями в м'язах. Інкубаційний період може тривати 8 - 25 днів та більше 8 - 14 місяців.У випадках тяжкого перебігу хвороба може призвести до смерті. Лікування малярії проводиться під контролем лікаря.

Профілактика малярії для виїжджаючих в ендемічні з малярії райони полягає в попередженні та уникненні укусів комарів, дотриманні відповідних хіміопрофілактичних рекомендацій, в швидкій діагностиці та негайному лікуванні.

Несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою, самолікування і бажання лікуватися в домашніх умовах, нехтування громадянами правил  проведення хіміопрофілактики малярії  під час перебування в ендемічних країнах може призвести до ускладнення захворювання та летальних випадків.

Для індивідуального захисту населення від укусів комарів рекомендується засітчувати балкони, двері, кватирки дрібнопористої сіткою, марлею. Можна використовувати оброблені інсектицидами протимоскітні надліжкові сітки, аерозольні інсектициди, фумігатори.

На відкритих територіях, у місцях відпочинку використовують репеленти, зареєстровані Міністерством охорони здоров'я України. Їх можна придбати в аптеках і магазинах. Це аерозолі, креми, лосьйони, гелі - засоби для відлякування комах. Репеленти наносять на шкіру або обробляють предмети одягу, сітки, портьєри, вікна та двері в приміщенні, стінки наметів. Для попередження побічних ефектів, репеленти необхідно використовувати згідно з інструкцією по їх застосуванню.

При появі перших симптомів захворювання після повернення з-за кордону, негайно зверніться за медичною допомогою в лікувальний заклад. Пам'ятайте, чим ретельніше і чіткіше Ви будете виконувати правила профілактики малярії, тим менше буде вірогідність захворювання.

 

Ентомолог Іларіонова Н.М.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net