logo Ukrainian flag
 
День масажиста в Україні.

Провідні установи, громадські організації у галузі медицини, охорони здоров'я, виступили з ініціативою встановлення в Україні професійного свята - Дня масажиста. Всеукраїнська громадська організація «Українська Федерація масажу» в 2018 році затвердила професійне свято «День масажиста». Була визначена щорічна дата проведення – 7 лютого. Мета цього свята – відзначити і вшанувати тисячі людей – масажистів, які присвячують своє життя нелегкій та корисній праці, допомагають дбати про  здоров’я тим, хто цього потребує.

Масаж – це вид мистецтва. Він є найдавніший і унікальним видом лікування. Масаж передував всім нині широко поширеним видам нетрадиційної і ортодоксальної медицини. З його допомогою можна і лікувати і висловити почуття. Коли дитинка плаче – найбільше його заспокоять руки матері, які ніжно погладжують його тіло, більш того, для новонароджених невід'ємною є саме ласка, а після вже тепло і їжа, бо в іншому випадку дитина не зможе розвиватися нормально.

Але, масаж не менш важливий і дорослому організму. Він має здатність нейтралізувати дратівливі впливи стресів, тому він став дуже відомим в напрямку традиційних методів медицини. Витоки його йдуть з глибокої давнини, і як лікувальний засіб, він виник поряд з іншими видами народної медицини. Одні вважають, що поняття масажу виходить від латинського слова «massa» - що в перекладі з латинської звучить як прилипає до пальців, інші кажуть, що від грецького «masso» - що значить стискати руками. Ніхто не виключає, що в його основі арабське слово «masch» або «mass» - в перекладі, як ніжно натискати. Але, з будь-якого, з яких мов би не перекладали, сутність одна – правильне відображення істини масажу.

Прийнято вважати, що така профілактична медицина, зародилася в Давньому Китаї. Там приділяли велику увагу профілактиці хвороб. Саме китайцям і належить афоризм: «справжній лікар не той, хто лікує хворого, а той, хто запобігає хворобі». Велику увагу китайці приділяли гідротерапії, гімнастиці, гігієні і масажу.

В медичних трактатах стародавньої Індії докладно описані прийоми масажу, а саме тиск – розминка, тертя – розтирання, як методи різновидів масажу, що застосовуються при різних формах захворювань.

Ми всі вже давно чуємо слово – масаж, і перелік видів масажу дуже великий – це і дитячий, косметологічний, медичний та інші. Але головним є те, що масаж, зроблений умілими руками, здатний творити чудеса. І не випадково його вік обчислюється століттями, а географія – охоплює всю нашу планету.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net