logo Ukrainian flag
 
ПАМ’ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПРОФІЛАКТИКА ГОСТРИХ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ ТА ХАРЧОВИХ ОТРУЄНЬ.

З метою профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МОЗ УКРАЇНИ» пропонує мешканцям населених пунктів Донеччини під час активних бойових дій в регіоні:

 • НЕ використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з джерел з невідомою якістю води, а також річок, озер. Для пиття і приготування їжі необхідно використовувати воду тільки з перевірених джерел водопостачання.
  • НЕ вживати продукти і напої з простроченими термінами споживання або при найменшій підозрі щодо їх якості та безпеки.
  • НЕ вживати незнайомі та підозрілі гриби, ягоди, трави та інші рослини.
  • Не купатися в забруднених водоймах.

  Особливу увагу приділяйте якості і безпеці харчових продуктів, дотриманню правил особистої гігієни:

  • На випадок відсутності подачі в домівки питної води, бажано заздалегідь зробити її запас, дізнатися про доступ до альтернативних джерел водопостачання в населеному пункті (колодязі, бювети, свердловини, пункти розливу тощо).
  • При відсутності доступу до якісної питної води, використовуйте для вживання бутильовану воду або воду після кип’ятіння, при неможливості цього - придбайте та використовуйте засоби для дезінфекції води в домашніх умовах (активований вугль, марганцівку, спеціальні пігулки тощо).
  • Приготовлені страви бажано вживати відразу, а у випадку їх повторного споживання вони повинні зберігатися на холоді не більше 2 годин та піддаватись вторинній термічній обробці.
  • Не виготовляйте у непристосованих умовах багатокомпонентні страви, що не вимагають термічної обробки та мають обмежений строк придатності (паштети, м’ясні салати, окрошка тощо).
  • Перед приготуванням та вживанням їжі, після відвідування туалету необхідно завжди ретельно мити руки з милом (при неможливості – використовуйте антисептики для рук, вологі дезінфікуючі серветки).

  ПАМ'ЯТАЙТЕ! Тільки чітке дотримання правил гігієни дозволить уникнути харчового отруєння та зараження кишковими інфекціями!

   

  Зв'язок

  Телефон

  Телефон:

  (06264) 1 72 12

  Моб. тел.: 
  +38 095 457 5453

  Електрона адреса: 
  obllabcentre_kram@ukr.net