logo Ukrainian flag
 
6 серпня – Міжнародний день «Лікарі світу за мир».

6 серпня - це особливий день, коли лікарі планети Земля солідарно закликають політиків покласти край війнам, припинити вбивства і кровопролиття, згадати про гуманізм і милосердя. Організація «Лікарі світу» святкує цей день своєю повсякденною роботою та хвилиною мовчання по загиблим лікарям та невинним жертвам у всьому світі.

Цей рух виник в 1980 році у Франції в результаті від’єднання від іншої міжнародної організації «Лікарі без кордонів». З тієї пори великі підрозділи «Лікарів світу» з’явились в дванадцяти країнах, враховуючи США, Англію, Нідерланди. Цей день відзначається в річницю дня бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945. В результаті вибуху загинуло понад 130 тисяч жителів міста, з них 78 тисяч — миттєво. Без житла залишилися десятки тисяч людей, а саме місто перетворилося на палаючі руїни. Хіросіма — символ боротьби проти зброї масового знищення. Дата трагедії в Хіросімі і необхідність медичної допомоги на полі військових дій були причиною, для створення не святкового, а скорботного дня, щоб в черговий раз нагадати людству, що може статися від рук самої людини, які трагедії розгортаються у зв’язку зі створенням ядерної зброї і зброї взагалі.

Цей день в певному сенсі є символічним і нагадує про цю трагічну дату, а також підкреслює роль лікарів в боротьбі за мир та в запобіганні війни. Адже основне покликання лікарів – збереження життя та здоров’я людей. Саме в цей день лікарі мають згуртуватися в єдиному пориві за мир на Землі і в Україні зокрема, щоб уникнути всесвітньої ядерної загрози та не повторення минулих уроків історії.

На превеликий жаль, сотні українців зараз гинуть, захищаючи територіальну цілісність своєї Батьківщини, боронячи Україну від кремлівської навали. Найманці Путіна вбивають і калічать наших чоловіків, жінок і дітей. Українські лікарі не виходять з операційних, проводячи надскладні операції. Всі вони віддаються до останнього, щоб якомога більше людей продовжували жити. Надаючи допомогу на передовій, медики наражаються на смертельну небезпеку, отримують поранення, а дехто з них – гине. В Україні повністю ігноруються норми Женевських конвенцій щодо особливого статусу медичних працівників – терористи обстрілюють «швидкі», бомблять лікарні.

Країна-терорист в Україні вже пошкодила 884 об’єкти закладів охорони здоров’я, 123 - зруйнувала повністю. 87 «швидких» більше ніколи не виїдуть на виклик, їх окупанти розстріляли, ще 241 авто захопили. Загинули під час виконання своїх професійних обов’язків 18 цивільних медичних працівників, 56 отримали складні поранення. Про це 1 серпня повідомив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Найбільших втрат зазнала система охорони здоров’я на Донбасі.

Всі ми розуміємо, що найбільша цінність - це людське життя. Ми довго вчимось і сумлінно працюємо задля того, щоб кожна людина мала шанс видужати і радіти життю, розвиватися, примножувати культурні, наукові надбання людства. У світі, де стільки тяжких невиліковних хвороб, страждань і болю, де лікарі й так не покладають рук, розпалювати нищівну війну можуть лише злочинні режими. Наш професійний обов’язок – рятувати життя та здоров’я людей. Українські лікарі сьогодні потребують підтримки професійної спільноти усього світу. Отже, цього дня всі лікарі України звертаються до світової медичної спільноти, до кожного лікаря в росії і світі із закликами до встановлення миру по всій землі і в Україні. Ми прагнемо втримати мир і не допустити безневинних жертв, ми проти тероризму та терористичних акцій. Ми за мир і сподіваємося бути почутими, наш голуб миру хай донесе наше сердечне прохання до кожного лікаря в цьому світі, хай буде мир зараз і назавжди!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net