logo Ukrainian flag
 
Всесвітній день здоров`я.

«Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо», – сказав свого часу Сократ.  Здоров’я – це справжнє багатство, наявність якого ми інколи ігноруємо. Здорові люди здебільшого рідко задумуються над тим, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб здоров’я залишилося міцним і надійним на тривалу перспективу. Адже  здоров’я дуже легко втратити. Люди, що потерпають від тих чи інших захворювань, а особливо хронічних, на практиці кожний день зустрічаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

Існує чотири основні чинники, які визначають стан здоров′я:

  • Спосіб та умови життя (50-55%);
  • Екологічний стан навколишнього середовища (20-25%);
  • Спадковість (15-20%);
  • Рівень медичного обслуговування (7-15%).

З них, спосіб життя має найбільший вплив на стан здоров’я. Людина, яка не дотримується елементарних правил його збереження, рано чи пізно змушена витрачати значні кошти на відновлення здоров’я.

Які основні елементи здорового способу життя?

  • Харчування – це збалансована натуральна їжа;
  • Рух – ходьба, біг, плавання;
  • Споживання якісної води;
  • Здоровий сон.

Наше здоров’я і здоровий спосіб життя в цілому починається з правильного внутрішнього настрою. Хвороба тіла є наслідками хвороб розуму – про це знали всі стародавні лікарі.

Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи нашої охорони здоров’я. Працівники клінік, лікарень і госпіталів, ті хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує, як найкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, – є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів. Численні інформаційні матеріали, брошури та буклети, семінари, виступи фахівців і навіть концерти, які приурочені цьому Дню, в простій і доступній формі пояснюють нам важливість цієї позитивної ініціативи.

У всьому світі вже визнано, що до якого б рівня досконалості не доводилась діагностика захворювань та їх лікування, зупинити зростання хронічних неепідемічних та інфекційних захворювань неможливо, якщо серйозно не займатись профілактикою, однією з важливих складових якої є підвищення рівня медичної та санітарної культури населення, формування здорового способу життя.

Бережіть душевну рівновагу та здоров’я і не тільки 7 квітня, а Всесвітній день здоров’я нехай стане для вас нагадуванням! Будьте фізично активними, правильно харчуйтеся, відмовтесь від поганих звичок, адже наше здоров’я залежить від нас самих!

 

 

Завідувач  Мар’їнської філії  ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»               Валерій  Кудінов

 

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net