logo Ukrainian flag
 
ЗАХИСТІТЬ ДИТИНУ ВІД НЕВИЛІКОВНОГО ПАРАЛІЧУ, СПРИЧИНЕНОГО ПОЛІОМІЄЛІТОМ! Поліомієліт повернувся в Україну.

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я України» в 2021році в  Україні погіршилася епідемічна ситуація щодо поліомієліту. В Рівненській області зареєстровано 16, в Закарпатській 4 випадки захворювань  на поліомієліт. Кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина зараз у небезпеці. В Україні критично низький рівень охоплення вакцинацією: лише 80% дітей віком до одного року отримали три дози щеплення від поліомієліту за необхідних 95%.

Що спричиняє  поліомієліт?

Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду. Поліовірус поширюється непомітно і швидко через відсутність будь-яких симптомів у більшості інфікованих.

Якими можуть бути наслідки хвороби?

Поліомієліт може загрожувати величезній кількості невакцинованих або не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин. Серед тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, 5–10% помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи.

Як захистити дитину?

Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення .

Для боротьби з поліомієлітом в Україні й в усьому світі використовують інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ) та оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ). Вакцини, які використовують державні й приватні клініки,зареєстровані та дозволені для використання в Україні.

Де можна зробити щеплення?

В Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік  обов’язкових гарантованих державою щеплень. З 1 лютого2022року в Україні  розпочалася  вакцинація  дітей,які підлягають додатковим раундам імунізації проти поліомієліту. Щеплення  поліомієлітною  вакциною можна отримати безоплатно у вашого сімейного лікаря або педіатра.

Пам’ятайте - ліків від цієї хвороби не існує, єдиний  захист — щеплення!

 

Ентомолог  Мар’їнської філії ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»          Яніна Вербицька

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net