За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я України» в 2021році в Україні погіршилася епідемічна ситуація щодо поліомієліту. В Рівненській області зареєстровано 16, в Закарпатській 4 випадки захворювань на поліомієліт. Кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина зараз у небезпеці. В Україні критично низький рівень охоплення вакцинацією: лише 80% дітей віком до одного року отримали три дози щеплення від поліомієліту за необхідних 95%.
Що спричиняє поліомієліт?
Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду. Поліовірус поширюється непомітно і швидко через відсутність будь-яких симптомів у більшості інфікованих.
Якими можуть бути наслідки хвороби?
Поліомієліт може загрожувати величезній кількості невакцинованих або не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин. Серед тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, 5–10% помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи.
Як захистити дитину?
Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення .
Для боротьби з поліомієлітом в Україні й в усьому світі використовують інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ) та оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ). Вакцини, які використовують державні й приватні клініки,зареєстровані та дозволені для використання в Україні.
Де можна зробити щеплення?
В Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень. З 1 лютого2022року в Україні розпочалася вакцинація дітей,які підлягають додатковим раундам імунізації проти поліомієліту. Щеплення поліомієлітною вакциною можна отримати безоплатно у вашого сімейного лікаря або педіатра.
Пам’ятайте - ліків від цієї хвороби не існує, єдиний захист — щеплення!
Ентомолог Мар’їнської філії ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Яніна Вербицька |