logo Ukrainian flag
 
Увага! Осінь – сезон ентеровірусної інфекції!

Ентеровірусні інфекції – група гострих захворювань, що викликаються ентеровірусами, що характеризуються різноманіттям клінічних проявів від легких гарячкових станів до важких менінгітів. Ентеровірусною  інфекцією переважно хворіють восени!

Ентеровіруси стійкі у зовнішньому середовищі та тривалий час можуть зберігатися у стічних водах, плавальних басейнах, відкритих водоймах, предметах ужитку, продуктах харчування (молоко, фрукти, овочі). Вірус швидко гине під час прогрівання, кип’ятіння.

Джерелом інфекції є хворі та вірусоносії, у тому числі хворі на безсимптомну форму.

Можливі шляхи передачі інфекції: повітряно-краплинний, контактно-побутовий, харчовий та водний.

Ентеровірусні інфекції характеризуються швидким поширенням захворювання. Серозний вірусний менінгіт є найбільш типовою та тяжкою формою ентеровірусної інфекції.

Захворювання починається гостро, з підвищення температури тіла до 39-40 градусів. З’являється сильний головний біль, запаморочення, блювання, іноді біль у животі, спині, судомний синдром, нерідко виражені катаральні прояви з боку ротоглотки, верхніх дихальних шляхів. При появі аналогічних скарг необхідно терміново ізолювати хворого, оскільки він є джерелом зараження для оточуючих і звернутися до лікаря.

Враховуючи можливі шляхи передачі, заходи особистої профілактики повинні полягати у дотриманні правил особистої гігієни, дотриманні питного режиму (кип’ячена вода, бутильована вода), ретельної обробки фруктів, овочів і подальшим ополіскуванням окропом.

Слід уникати відвідування масових заходів, місць із великою кількістю людей (громадський транспорт, кінотеатри тощо).

Рекомендується вологе прибирання житлових приміщень не рідше 2 разів на день, провітрювання приміщень.

У жодному разі не допускати відвідування дитиною організованого дитячого колективу (школа, дитячі дошкільні заклади) з будь-якими проявами захворювання. За перших ознак захворювання необхідно негайно звертатися за медичною допомогою, не займатися самолікуванням!

 

 

 

Бережіть себе! Будьте здорові!

 

 

Завідувач відділу імунопрофілактики    ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»                 Галина Шишова
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net