logo Ukrainian flag
 
Про організацію та проведення інформаційної кампанії щодо профілактики отруєнь населення Донецької області грибами.

Гриби - традиційний продукт у раціоні харчування мешканців багатьох регіонів України. Разом з тим, варто пам'ятати, що це дарунок лісу, який може призвести до отруєння, а іноді - й смерті. Кожному відомо, якого лиха може накоїти навіть один отруйний гриб, що випадково опинився серед сотень їстівних.

В Донецькій області в осінній період почастішали  випадки отруєнь грибами. Попри регулярні попередження про небезпеку вживання дикорослих грибів люди продовжують ризикувати не лише власним здоров’ям і навіть життям, але й наражають на небезпеку своїх рідних, особливо дітей. В області цієї осені вже зареєстровано 3 летальних випадки (1 дитина та 2 дорослих) після вживання грибів, зібраних у дворах та лісосмугах.

З метою запобігання подальшого вживання дикорослих грибів та можливих отруєнь населення фахівцями Державної установи «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» та її філій організована та проведена інформаційна кампанія з питань профілактики отруєнь населення грибами.

Для проведення комунікаційної кампанії були розроблені пам’ятки для їх поширення – як соціально значимої інформації про профілактику отруєнь грибами.

Інформаційні  матеріали були розмщені на власних медіаресурсах філій ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ  МОЗ» (соцмережі), у місцях масового скупчення людей (пункти видачі гуманітарної допомоги, об’єкти торгівлі, аптеки, лікарні тощо) та у місцевих ЗМІ (за можливістю).

Нагадуємо! Гриби є доволі специфічним продуктом, що містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовини (зокрема фосфор). Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею. Вживати дикорослі гриби не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.

 

 

 

Відділ комунікації та організаційно-інформаційної роботи ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net