logo Ukrainian flag
 
Що допоможе захиститися від радіаційної катастрофи: Міністерство охорони здоров’я України назвало перелік дій.

Хоча міжнародна спільнота наглядає за роботою Запорізької атомної електростанції в Енергодарі, МОЗ радить бути готовими до будь-яких надзвичайних ситуацій, зокрема і поширення радіації.

Перелік дій, які пропонує МОЗ України у разі радіаційної аварії:

Перечекати радіаційну аварію, якщо така трапилася, можна в приміщенні. Якщо залишатиметесь у будинку, а не в укритті, заздалегідь приготуйте:

  • скотч, плівку, щільну тканину тощо;
  • засоби гігієни, зокрема мило, шампунь;
  • пластикові герметичні пакети, змінний одяг та взуття;
  • їжу та воду;
  • лікарські засоби, які потрібні за станом здоров’я;
  • засоби зв’язку.

Оскільки радіоактивний пил осідатиме на усіх можливих поверхнях, важливо ущільнити вікна та двері. Відтак не підходити до них близько. Також не користуйтеся зовнішніми системами вентиляції чи обігріву і унеможливте потрапляння повітря з вулиці.

Коли зайдете у приміщення, прийміть душ, щоб змити з себе весь пил та бруд. Якщо не маєте такої можливості, вимийте руки, обличчя, відкриті ділянки шкіри.

УВАГА!

  • Не розтирайте шкіру, щоб не пошкодити її та запобігти потраплянню радіоактивних речовин у рану.
  • Переодягніться в чистий одяг, а той акуратно зберіть у пластикові пакети, бажано герметичні, та покладіть подалі від людей чи домашніх тварин.
  • Завчасно подбайте про запаси їжі та води. Усе зберігайте у герметичних контейнерах. Використовуйте для пиття пляшкову воду, адже кип’ятіння не знезаражує воду від радіоактивних речовин. Тоді як для миття можете використовувати водопровідну воду.

Йодид калію слід приймайте лише за умови, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС.

Щоб мати змогу ознайомлюватися з новинами та вказівками влади, подбайте про наявність мобільного інтернету, телебачення, візьміть радіоприймач, який може працювати від батарейок у разі аварії на електромережах.

УВАГА! Довіряйте лише інформації з офіційних джерел!

Підготуйте документи, адже вони можуть бути необхідними у разі евакуації.

Підсумки. Щоб захистити себе від впливу радіації, дотримуйтеся трьох основних правил: перебувайте в укритті, стежте за офіційною інформацію та виконуйте вказівки органів влади.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net