logo Ukrainian flag
 
Всесвітній день нирки.

Основна функція нирок - фільтрація та виведення з організму шлаків і шкідливих речовин. Крім очищення нирки вирішують і інші важливі завдання життєдіяльності організму: підтримують нормальний рівень тиску, регулюють кислотно-лужний баланс і беруть участь у виробленні еритроцитів. У той же час нирки дуже вразливий орган, який одним з перших атакують хвороботворні мікроорганізми.

Хвороби нирок можуть розвиваються непомітно аж до важкої форми. Появу цих захворювань можна попередити, а прогресування патології - сповільнити, якщо проходити щорічні профілактичні огляди. Виявити хворобу нирок допоможуть звичайні аналізи - крові та сечі.

Серед причин розвитку виділяють підвищений артеріальний тиск, діабет, зайву вагу та куріння. Також факторами ризику можуть бути генетична схильність, вплив важких металів та токсинів, несприятливі умови навколишнього середовища.

Серед правил, яких потрібно дотримуватися для підтримки здоров'я нирок, є одне настільки ж просте, як і важливе. Вживання достатньої кількості води. Простої питної, негазованої і не солодкої. Нирки, будучи фільтрами, тим легше виконують свою функцію, чим рідкіше середовище, яке вони через себе пропускають. При цьому воду не можна замінювати напоями, адже вони є розчинами.

Регулярно контролюйте рівень цукру в крові. Приблизно у 50% людей з діабетом розвивається ураження нирок. Переконайтеся, що ви робите все можливе, щоб контролювати ситуацію!

Будьте в хорошій спортивній формі і ведіть активний спосіб життя. Це допомагає підтримувати здоров'я нирок, а також сприяє гарному настрою і зниженню ваги.

Їжте здорову їжу і стежте за своєю вагою. Правильний вибір продуктів харчування буде йти рука об руку з активністю, щоб знизити вагу і зміцнити здоров'я.

Вода, вода, вода! Вживайте воду в достатній кількості - дуже корисно для вашої шкіри, а також для ваших нирок. Гідратація виводить токсини з нирок і знижує ймовірність утворення в них каміння.

Паління заборонено! Паління шкідливе у багатьох відношеннях, але для нирок ймовірність розвитку раку у курців збільшується на 50%.

Пам’ятайте, що запобігати захворюванням легше, ніж лікувати.

 

 

Інструктор-дезінфектор  Мар’їнської філії  ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»      Світлана Пшенична
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net