logo Ukrainian flag
 
Синдром хронічної втоми, його профілактика.

12 травня як Міжнародний день поінформованості про хронічні імунологічні і неврологічні захворювання, став відзначатися з 1992 року, його символ - блакитна стрічка.

Синдром хронічної втоми (СХВ) є аутоімунним захворюванням і може передаватися повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше проявляється у вираженій слабкості – людині важко рухатись або робити щось звичне, що раніше не викликало труднощів. Постійна втома може тривати протягом десятиліть та не зникає, навіть якщо людина добре відпочиває.

Головна проблема синдрому хронічної втоми полягає в тому, що людям, у яких є цей стан, ніхто не вірить. «Їм часто кажуть, що це все просто в їх головах, а це дуже реальна і болісна хвороба, яку не можна ігнорувати. У число цих захворювань входять міалгічний енцефаломієліт (ME), синдром хронічної втоми (CFS), фіброміалгия (FM) і множинна хімічна чутливість (MCS).

Жінки страждають частіше, ніж чоловіки. Саме МЕ є найбільш поширеною причиною тривалої відсутності дітей і підлітків в школі. Але будь-яка людина в будь-якому віці може захворіти на цю хворобу.

Існує постійна втрата сили після навантаження з затримкою відновлення протягом як мінімум 24 годин. Частковий контроль повної сили м’язів відновлюється тільки через 200 хвилин.

Початок недуги завжди гострий і часто дуже драматичний. Пацієнти нерідко можуть розповісти лікарю не тільки в який день вони захворіли, але і вказати точну годину, коли їх спіткало це нещастя.

Міалгічний енцефаломієліт є системна хвороба, яка викликана вірусною інфекцією, характеризується постенцефалітіичним пошкодженням стовбура мозку і нервових центрів.

Синдром хронічної втоми часто супроводжується соціальною дисгармонією. Хворі страждають від соціальної ізоляції і депресії, обмежують звичайний для здорової людини об’єм роботи, можуть бути тимчасово прикуті до ліжка.

Лікування строго індивідуально і вибирається симптоматично на основі проведених аналізів.

Треба змінити спосіб життя. Обов’язковий нічний сон від восьми до дев’яти годин на добу, тому, що недостатній сон може тільки погіршити стан. Збалансоване харчування і активність, в межах ваших можливостей. Займайтесь тим, що вам подобається, корисно і не доставляє дискомфорт. Здоров’я всім!

 

Завідувачка відділення епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань
КРАМАТОРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»                       Надія ЖОЛУДЬ
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net