logo Ukrainian flag
 
На захисті здоров’я.

Вакцинація завжди була і залишається провідним засобом профілактики інфекційних хвороб. Заперечити значення вакцинації для здоровʼя населення всього світу неможливо. За винятком безпечної питної води ніщо більше, навіть антибіотики, не здійснило такого впливу на зниження смертності та захворюваності  і зріст чисельності населення.

Щорічно в усьому світі імунізація рятує більше 1,5 мільйона життів, і ще мільйони людей становляться захищеними від тяжких захворювань і пожиттєвої інвалідності . На сьогодні можна сказати, що вакцинація – це невидимий фронт боротьби всієї медичної спільноти з інфекційними хворобами, яка ведеться за кожного українця.

Війна змусила багатьох українців змінити своє життя. Масова міграція, відсутність питної води, зруйнована інфраструктура, ущільнене проживання внутрішньо переміщених осіб – це ризики, які впливають на санітано-епідеміологічне благополуччя в країні, можуть привести до спалахів і епідемій. Навіть за таких умов проведення профілактичних щеплень не втрачає своєї актуальності. Коли ваша родина опинилася в безпечному місці, треба обов’язково перевірити наявність у вас та ваших дітей пропущених щеплень.

Якщо ви знаходитесь на території України, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря чи педіатра, або сімейного лікаря чи педіатра найближчого медичного закладу. При виявленні пропущеної дози вакцинації, не потрібно розпочинати повний курс вакцинації спочатку, необхідно ввести дози, яких не вистачає, за графіком із дотриманням мінімальних інтервалів. Медики організують проведення щеплень вам і вашій дитині вакцинами, закупленими за кошти державного бюджету безкоштовно.

Якщо ви виїхали за кордон, лікарю, до якого ви звернулись, необхідно надати документ про наявність профілактичних щеплень. Він надасть консультацію щодо схеми вакцинації, згідно вакцинального календаря своєї країни.

Якщо людина втратила медичну документацію, у неї немає даних щодо вакцинації, необхідно звернутись до найближчої медичної установи, фахівці якої нададуть консультацію по відновленню даних, в разі необхідності - призначать певні обстеження для встановлення імунологічного статусу дорослого або дитини.

Війна – це завжди стрес для кожного, це нові виклики для здоров’я кожної людини, кожної дитини. Не зволікайте можливістю захистити себе та своїх близьких. Вакцинація стоїть на захисті вашого здоров’я та вашого життя!

 

 

 

Інструктор-дезінфектор  Мар’їнської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»       Світлана Пшенична

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net