logo Ukrainian flag
 
Водопостачання.

За відсутності централізованого водопостачання зростає загроза виникнення захворювань, спричинених вживанням недоброякісної питної води. Забруднення води може статися як у самому джерелі, так і під час транспортування в невідповідній тарі, а також за порушення умов зберігання. Патогенними агентами можуть бути бактерії, віруси, найпростіші та гельмінти, збудники мікозів. Вони можуть викликати такі захворювання як холера, черевний тиф, паратифи, гепатит, дизентерія, вірусні гастроентероколіти, сальмонельоз, лептоспіроз, лямбліоз, гельмінтоз та інші. Виникне чи не виникне захворювання залежить від кількості патогену, що потрапив в організм, а також від резистентності організму. У зоні ризику знаходяться діти, люди похилого віку, особи з ослабленою імунною системою.

Щоб запобігти виникненню захворювань, потрібно провести профілактичну інактивацію (знищення) можливих збудників хвороб. Серед різних методів знезараження води в домашніх умовах кип'ятіння є ефективним і не дає побічних наслідків. Більшість патогенів втрачають свою активність у перші секунди при температурі 100 градусів, але, наприклад, для інактивації вірусу гепатиту необхідно кип'ятіння протягом не менше 5 хвилин.

Таким чином, для збереження здоров'я при вживанні води з резервуарів, колодязів, джерел, свердловин у період, коли утруднений контроль якості води, рекомендуємо її кип'ятити не менше 5 хвилин. Кип'ячена вода зберігається трохи більше 1 доби. По можливості використовуйте фасовану воду.

 

Лікар гігієніст Микола Михайлишин

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net