logo Ukrainian flag
 
Міжнародний день немовляти. Вакцинуй немовля заради майбутнього!

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – найпрекрасніше свято радості та надії. Рішення про його проведення було ухвалено у 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, в Женеві.

Дитинство – це чудова пора, тому нехай кожна дитина в цей прекрасний святковий день відчує на собі всю материнську і батьківську любов, їхню підтримку і захист від усіх життєвих негараздів.

Новонароджені діти несприйнятливі до багатьох захворювань, тому що у них є антитіла, отримані від матері. Однак цей імунітет йде протягом першого року життя, тому рекомендується робити щеплення новонародженим.

Вакцинація безпечна та ефективна. Усі вакцини проходять довгу та ретельну перевірку вчених, лікарів та медичних працівників, щоб переконається в їх безпеці.

Захворювання, які можна запобігти за допомогою вакцин, мають серйозні та дорогі наслідки, призводячи до відвідин лікарів, госпіталізації та передчасної смерті.

Вакцинація дітей проводиться за допомогою різного виду вакцин. Серед них:

Живі вакцини. Містять ослаблений живий мікроорганізм, до якого виробляється імунна відповідь;

  • Інактивовані вакцини. Зроблені з убитих патогенів;
  • Анатоксини. Виробляють зі спеціально оброблених токсинів, які продукують патогенні мікроорганізми;
  • Хімічні вакцини. Містять частки клітин збудників хвороб;
  • Біосинтетичні вакцини отримані шляхом генної інженерії.

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують за державний кошт.

В інтернеті можна знайти багато матеріалів на тему того, що до року дитині не варто робити щеплення, оскільки це величезний удар для її організму. Але, на жаль, такі хвороби як гепатит В, туберкульоз, дифтерія, коклюш і ряд інших інфекційних захворювань загрожують дітям із самого моменту народження. І тільки вакцинація може вберегти дитину від них.

Вакцинуй немовля заради майбутнього!

 

 

Завідувач відділу імунопрофілактики ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»               Галина Шишова

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net