logo Ukrainian flag
 
Чому ніколи не варто користуватись тестерами в магазинах косметики: відповідь вас приголомшить.

Що знайшли в тестерах косметики та чому краще не пробувати магазинну косметику. Наявність тестерів косметики в магазинах, здавалося, є вдалою ідеєю — можна підібрати продукт, який підходить саме вам. Однак як виявилося, користування тестерами може бути небезпечним для здоров'я.


Був проведений експеримент, під час якого зібрані мазки з тестерів деяких видів косметичної продукції помістили до чашок Петрі для культивування мікроорганізмів — бактерій і грибів — шляхом посіву їх на спеціальну поживну суміш. Результати дослідження виявили, що  деякі тестери, наприклад, зразки тіней та мультистиків, кишіли бактеріями.

Найімовірніше, бактерії на зразках косметики опинилися та розрослися через те, що відвідувачі магазинів після того, як вони торкнулися шкіри, торкаються ватними паличками й подушечками тестерів косметики. Таким чином інфекції, які є на шкірі потрапляють на тестери. Така недбалість, вважають дослідники, може призвести до різноманітних інфекцій, в першу чергу стафілококових.

Аміра Саскія потрапила в заголовки газет 2022 року, коли на відео показали, як вона використовує тестери. 18-річна дівчина наносила макіяж просто на обличчя, занурюючи пензлі в загальнодоступні тестери. Таким чином вона використовувала олівець для губ, туш, коректор і рум’яна. І можна з упевненістю сказати, що Саскія не єдина людина, яка наносить публічні тестери безпосередньо на своє обличчя.

Докторка-дерматологиня Тамі Басс Кассіс розповіла, що на тестерах зазвичай виявляються бактерії та грибки стафілокока. Бактерії стафілококів є основною причиною інфекцій шкіри та м’яких тканин, що призводять до фурункулів.

"Хоча більшість видів стафілококових інфекцій несерйозні, такий штамп стафілококу, як S. aureus, може спричинити інфекції кровотоку, пневмонію або інфекції кісток і суглобів", — заявили в Департаменті охорони здоров’я Міннесоти.

Тамі Басс Кассіс радить, що якщо ви не можете обійтися без тестера:

  • переконайтеся, що він запечатаний;
  • використовуйте індивідуальний одноразовий аплікатор;
  • покладіть його на тильний бік долоні.

Найкраще, що можна зробити, рекомендує дерматологиня,  це придбати косметику в невеликому упакованні та перед цим поцікавитися, яка політика повернення товару в магазині. "Принаймні, подумайте, скільки коштуватиме вам поїздка до лікаря та ліки, коли ви наступного разу підійдете до стійки з тестерами".

Подібний експеримент з тестерами було проведено раніше 2017 року — досліджували зразки косметики із трьох великих магазинів. Усі зразки дали позитивний результат на золотистий стафілокок, крім того, на деяких зразках взагалі виявили бактерії кишківника. Як прокоментувала результати дослідження  дерматологиня Вітні Боу, наносячи косметику з тестерів собі на шкіру, "ви можете буквально наносити чиїсь фекалії просто на свої губи".

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net