logo Ukrainian flag
 
Всесвітній день боротьби з глаукомою.

Найбільш підступним захворюванням, що призводить до невиліковної сліпоти, є глаукома. В Україні День боротьби зі сліпотою, внаслідок глаукоми, почали відзначати з 2008 року. На глаукому може захворіти будь-хто. Офтальмологи застерігають: якщо у вас в роду хтось страждав на глаукому, якщо вам 40 років, маєте супутню судинну патологію (цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, мігрені), схильні до спазму судин, палите, мали травми або хірургічні втручання на оці — ви знаходитесь у групі ризику.

Глаукома є хронічним прогресуючим захворюванням. Це означає, що вилікувати її на даному етапі розвитку медицини неможливо. Успіхом можна вважати зупинку прогресування хвороби. Про це можна судити за тим, що рівень внутрішньоочного тиску залишається в межах нормальних значень, а дефекти поля зору не наростають.

Рекомендовано вести рухливий спосіб життя, більше перебувати на свіжому повітрі. Їжа повинна бути переважно молочно-рослинна: м’ясо, риба варена, не жирна, обмежити копченості та соління, прийом рідини до 1,5 літрів на добу, тривалість сну не менше ніж 8 годин, спати на високій подушці; довго не знаходитись у темному приміщенні, телевізор дивитися в освітленій кімнаті; читати при доброму освітлені, не втомлювати очі.

Діагноз «глаукома» — не привід впадати у відчай, панікувати і перестати радіти навколишньому світу. Адже в більшості випадків перебіг цього захворювання контрольований за допомогою медикаментозного або хірургічного втручань, або ж їх комбінації.

Тому своєчасно звертайтесь до офтальмолога, і рання діагностика допоможе зберегти один із найдивовижніших дарів природи — зір.

 

 

Інструктор-дезінфектор  Мар’їнської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»           Світлана Пшенична

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net