logo Ukrainian flag
 
ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ.

З вівторка першого повного тижня червня проводиться Всесвітній тиждень серцевого ритму. Його мета - сприяти поліпшенню діагностики, лікування і якості життя тих, хто страждає на аритмію.

Аритмія - це зміна ритму і частоти серцевих скорочень. Аритмії можуть бути різних видів. Основними формами є: прискорення скорочень серця (тахікардія), їх сповільнення (брадікардія), напади серцебиття (пароксизмальна тахікардія) тощо.

У стані спокою середній показник для дорослої людини становить близько 70 ударів за хвилину для чоловіків і 75 ударів для жінок.

Перебіг деяких аритмій може бути не помітним для хворого, інші -супроводжуються неприємним відчуттям “перебоїв”, запамороченням.

Ризики виникнення аритмії можна знизити завдяки здоровому способу життя (зокрема, помірній фізичній активності, дотримання режиму дня, відмови від шкідливих звичок), нормалізації ваги (ожиріння збільшує їх ймовірність появи аритмії), контролю за станом свого здоров’я разом із своїм сімейним лікарем.

Порушення серцевого ритму є одним із найпоширеніших видів серцевих порушень. Під терміном “порушення серцевого ритму” розуміють блокади серця та аритмії.

Перші симптоми аритмії можуть бути передвісником серйозної патології в структурах серця та з’являтися при підвищеному емоційному стані.

Аритмія розуміється як порушення синхронності в роботі серця і частоти серцевого ритму.

Які причини виникнення аритмії?

Причини бувають найрізноманітнішими, найчастіше це:

- фізичне, розумове, емоційне перенавантаження;

- біль різного походження;

- інфекційні захворювання (тонзиліти, міокардит та інші);

- підвищена температура тіла;

- анемія;

- понижений чи підвищений артеріальний тиск;

- ендокринні захворювання;

- ішемічна хвороба серця і серцева недостатність;

- тромбоемболія легеневої артерії;

- набуті чи вроджені вади серця;

- надмірне вживання кофеїну, алкоголю, наркотичних речовин;

- знижений чи підвищений рівень калію чи магнію в крові.

Які симптоми при аритмії?

Основними симптомами аритмії являються нерівномірна робота серця, зокрема підвищене чи знижене серцебиття, часте відчуття втоми, дискомфорт та біль в грудях, задуха, відчуття потемнення в очах, втрата свідомості та інше.

Чим аритмія небезпечна?

При випадках перевтоми, стресу, інтоксикації і прийому деяких лікарських речовин аритмія проходить самостійно.

При структурних захворюваннях міокарду і провідної системи серця, аритмія погіршує стан серця і при запущених формах захворювання може стати основною в скаргах хворого.

Інколи аритмія може бути безсимптомною (фібриляція передсердь), а ускладнення від неї дуже серйозні, зокрема такі як: інсульт, інфаркт, тромбоемболія легеневої артерії та інші. Тому хоч раз на рік потрібно робити ЕКГ.

Лікування аритмії.

Лікування аритмій це дуже складний етап, оскільки тільки після точного встановлення виду аритмії, її походження може бути призначена правильна терапія. Найефективніше лікування аритмій проявляється в перші години після їх виникнення, оскільки у віддаленому часі вони важче піддаються антиаритмічній терапії. Тому при найменших симптомах порушення ритму негайно звертайтеся до свого сімейного лікаря.

 

Фельдшер санітарний Селидівської філії ДУ "ДОЦКПХ МОЗ"       Любов Павлюк

 

ДОЦКПХ

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 096 264 93 12

+38 050 025 34 95

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net