logo Ukrainian flag
 
До Міжнародного дня стоматолога.

Красива посмішка, чітка дикція, здоровий шлунково-кишковий тракт-це, насамперед, здорові зуби. 9 лютого відзначається Міжнародний день стоматолога. Цього дня християни поминають Святу Аполлонію. Вона була донькою олександрійського чиновника, а також християнкою. 9 лютого 249 року гонителі християнства зв’язали її й підпалили багаття, погрожуючи спалити її, з вимогою зректися релігії. Перед смертю жінку катували — виривали зуби. Проте Аполлонія мала незламну віру: сама кинулася у полум’я і загинула. У 300 році її канонізували як Святу мученицю.

З того часу існує повір’я: якщо вимовити ім'я Аполлонії чи помолитися їй — зубний біль вщухне.

Стоматологія – це розділ медицини, що займається вивченням зубів, їхньої будови і функціонування; захворювань, методів їх профілактики та лікування, а також хвороб порожнини рота, щелеп та прикордонних областей обличчя і шиї. Міжнародний день стоматолога – це привід згадати про те, у яких випадках не можна відкладати візит до цього лікаря.
Зокрема, найбільш поширеним хронічним захворюванням у всьому світі й головною глобальною проблемою здоров’я є нелікований карієс зубів. Він зумовлений взаємодією між поверхнею зуба, біоплівковими бактеріями в роті й цукрами з їжі. Бактерії метаболізують цукор і виробляють кислоти, які з часом розщеплюють емаль зуба.
Не відкладайте візит до стоматолога, якщо є такі чинники:
їжа, котра часто утримується між зубами; дискомфорт чи біль у роті або навколо нього, труднощі під час кусання певних продуктів; чутливість до гарячої, холодної або солодкої їжі; неприємний запах із рота; білі, а потім темні плями на зубах.
Захворювання ясен (пародонту) є основною причиною втрати зубів у дорослих. Починається це як гінгівіт (хронічне запалення ясен, спричинене зубним нальотом), котрий можна легко вилікувати, якщо вчасно вжити заходів. Без лікування гінгівіт може прогресувати до пародонтозу, що руйнує тканини і кістки, які підтримують зуби. На відміну від гінгівіту, пошкодження внаслідок пародонтозу є незворотними. Це може неабияк впливати на добробут і якість життя. Захворювання пародонту можуть призвести до серйозних наслідків, таких як проблеми із жуванням, мовленням і втратою зубів.
Терміново зверніться до стоматолога, якщо наявні такі ознаки:
червоні та набряклі ясна, що легко кривавлять, особливо коли чистите зуби чи між зубами;
ясна відійшли від зубів; постійний неприємний запах із рота; гній між зубами і яснами , зуби хитаються або віддаляються один від одного; зміни у приляганні зубів, коли ви кусаєте зміни у приляганні ваших зубних протезів.
Захворювання ротової порожнини мають багато факторів ризику, які поділяються на незмінні (вік, спадковість) і змінні (спосіб життя людини, поведінка, звички). Останні піддаються нашому впливу.

Зараз, за деякими даними 95-98% дорослого населення мають запломбовані зуби і це старанна праця наших стоматологів. У професійне свято дантистів - День стоматолога, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто пов’язав свою трудову діяльність з цієї корисною наукою!

Бажаємо їм успіхів! Зі святом Вас і здоров’я Вам, шановні стоматологи!

 

Завідувачка відділення епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань
КРАМАТОРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»            Надія ЖОЛУДЬ
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net