У тому, що фізична активність впливає на здоров’я, немає ніяких сумнівів. Ми всі чули таку фразу: «Рух – це життя, а життя – це рух!». І це правда! 10 травня щорічно світова спільнота відзначає Всесвітній день руху для здоров’я.
Відомо, що рух продовжує життя. А його відсутність навпаки, дається взнаки на організмі людини:знижуються функції ЦНС, падає діяльність гормональної системи, погіршується імунітет, людина швидше втомлюється, стає ослабленою, відбувається збій в роботі органів дихання.кістково-м’язовій системі
Гіподинамія – саме так називають малорухливий спосіб життя – суттєво погіршує процес обміну речовин в організмі. Мета цього свята спонукати людей до фізичної активності. Ми повинні рухатися при першій можливості. Якщо робота є причиною пасивного способу життя, необхідно займатися фізичними справами: відвідувати фітнес-центр,басейн. займатися будь-яким видом спорту, бідьш приділяти уваги ходьбі, робити зарядку,тощо.
Основними цілями національних і глобальних заходів з проведення Всесвітнього дня руху для здоров’я є:
- підвищення обізнаності громадськості про переваги фізичної активності в профілактиці неінфекційних захворювань;
- сприяння розробці національних і місцевих ініціатив, стратегій і програм в галузі фізичної активності;
- пропаганда переваги фізичної активності і її регулярної практики;
- збільшення фізичної активності населення через спортивні заходи та інші
- соціально-культурні форуми;
- пропаганда здорового способу життя та вирішення пов’язаних зі здоров’ям проблем за допомогою спорту і фізичної активності.
Широко відомий той факт, що недолік рухів негативно впливає на перебіг складних біохімічних і фізіологічних процесів в нашому організмі. При цьому значно знижується функція центральної нервової системи, як наслідок – швидше настає стомлення. Людина стає млявою, розсіяною, знижується діяльність гормонів.
При гіподинамії спостерігається погіршення загального обміну речовин. З віком цей процес ще більшою мірою посилюється. З цього випливає висновок – людині просто необхідно рухатися при першій-ліпшій можливості. Тільки заняття фізичними вправами й спортом в змозі забезпечити нормальне живлення серцевого м’яза і захистити людину від багатьох захворювань.
Наша порада – більше рухайтеся і будете здорові!
Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКХП МОЗ» |