logo Ukrainian flag
 
День руху заради здоров’я.

У тому, що фізична активність впливає на здоров’я, немає ніяких сумнівів. Ми всі чули таку фразу: «Рух – це життя, а життя – це рух!». І це правда! 10 травня щорічно  світова спільнота відзначає Всесвітній день руху для здоров’я.

Відомо, що рух продовжує життя. А його відсутність навпаки, дається взнаки на організмі людини:знижуються функції ЦНС, падає діяльність гормональної системи, погіршується імунітет,  людина швидше втомлюється, стає ослабленою,  відбувається  збій в роботі  органів дихання.кістково-м’язовій  системі

Гіподинамія – саме так називають малорухливий спосіб життя – суттєво погіршує процес обміну речовин в організмі. Мета цього свята спонукати людей до фізичної активності. Ми повинні рухатися при першій можливості. Якщо робота є причиною пасивного способу життя, необхідно займатися фізичними справами: відвідувати фітнес-центр,басейн. займатися будь-яким видом спорту,  бідьш  приділяти  уваги  ходьбі,  робити  зарядку,тощо.

Основними цілями національних і глобальних заходів з проведення Всесвітнього дня руху для здоров’я є:

  • підвищення обізнаності громадськості про переваги фізичної активності в профілактиці неінфекційних захворювань;
  • сприяння розробці національних і місцевих ініціатив, стратегій і програм в галузі фізичної активності;
  • пропаганда переваги фізичної активності і її регулярної практики;
  • збільшення фізичної активності населення через спортивні заходи та інші
  • соціально-культурні форуми;
  • пропаганда здорового способу життя та вирішення пов’язаних зі здоров’ям проблем за допомогою спорту і фізичної активності.

Широко відомий той факт, що недолік рухів негативно впливає на перебіг складних біохімічних і фізіологічних процесів в нашому організмі. При цьому значно знижується функція центральної нервової системи, як наслідок – швидше настає стомлення. Людина стає млявою, розсіяною, знижується діяльність гормонів.

При гіподинамії спостерігається погіршення загального обміну речовин. З віком цей процес ще більшою мірою посилюється. З цього випливає висновок – людині просто необхідно рухатися при першій-ліпшій можливості. Тільки заняття фізичними вправами й спортом в змозі забезпечити нормальне живлення серцевого м’яза і захистити людину від багатьох захворювань.

Наша порада – більше рухайтеся і будете здорові!


Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКХП МОЗ»

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net