logo Ukrainian flag
 
Щодо епідситуації з коронавірусної хвороби в Черкаській територіальній громаді Краматорського району Донецької області.

З початку 2023 року на території Черкаської територіальної громади Краматорського району зареєстровано 5  випадків короновірусної хвороби COVID-19, показник на 100тис. населення складає 52,23, що вище обласного рівня в 9,4 рази. За останні 14 діб захворіло 5 осіб, показник захворюваності становить 52,23 на 100тис. населення та вище обласного рівня в 4,1 рази. Випадків смерті в 2023 році не зареєстровано.

Розподіл за соціально–професійними ознаками:  не організовані – 20,0%, не працюючі – 20,0%, пенсіонери – 60,0%.

Розподіл за віковими групами: 1-4 роки – 20,0%; 18-29 років – 20,0%;  60-69 років – 40,0%, 70 та старше – 20,0%.

Розподіл за статтю: жінки – 100,0%.

Коронавірусна інфекція (COVID-19) – це інфекційне захворювання, спричинене вірусом SARS-CoV-2. Коронавірус поширюється через аерозоль, що утворюється, коли інфікована людина кашляє або чхає. Крім того, він може поширюватися при контакті із забрудненою поверхнею, наприклад, дверними ручками. Люди заражаються,  коли  торкаються забрудненими руками рота, носа або очей.

У людей сприйнятливість до коронавірусу дуже висока, захворювання загрожує всім віковим групам. Вірус зумовлює значну частоту повторного інфікування збудниками інших серологічних типів.

Проте своєчасне тестування на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену вірусом SARS-CoV-2,  вакцинація та дотримання запобіжних заходів, таких як уникнення місць скупчення людей, дотримання дистанції та носіння масок, є вирішальними для запобігання поширенню COVID-19.

Якщо підозрюєте у себе чи близьких COVID-19, зверніться до свого сімейного лікаря, а в разі якщо його у вас немає – до найближчого медичного закладу.

Лікар огляне пацієнта й ухвалить рішення про направлення на безоплатне тестування.

Вчасно проведений тест на COVID-19 – це:

– запорука правильного лікування;

– захист ваших близьких;

– захист людей із груп ризику, для яких вірус становить смертельну загрозу.

Для попередження інфікування збудником коронавірусної хвороби рекомендовано:

– використання засобів індивідуального захисту – маски; важливо, щоб маска прикривала і рот, і ніс;

– дотримання безпечної фізичної дистанції – не менш 1.5 метрів; у зв’язку з цим бажано взагалі утриматись від відвідування масових заходів та уникати місць масового скупчення людей;

– дотримання гігієни рук – ретельне миття рук та, бажано використання антисептичних засобів для обробки рук; не слід брудними руками торкатись очей, слизових оболонок роту та носу, тому що це вхідні ворота інфекції.

Громадянам, у яких виникли симптоми гострих респіраторних захворювань не слід займатись самолікуванням, необхідно негайно звернутись до лікаря, який визначить необхідні обстеження та лікування.

Крім того необхідно вакцинуватися проти COVID-19, в т.ч. бустерної дози. Це на сьогодні, найнадійніший спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби COVID-19 та від її негативних наслідків.

Щоб отримати щеплення, слід звернутися до сімейного лікаря або в найближчий центр чи пункт вакцинації.

ЗАХИСТИ СЕБЕ ТА СВОЮ РОДИНУ!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net