logo Ukrainian flag
 
Всесвітній тиждень знань про мозок.

Щороку в першій половині березня на планеті проводиться Всесвітній тиждень мозку, покликаний поширювати корисні знання про будову та функціонування нашого мозку.

Мозок — це складний орган, який контролює мислення, пам’ять, емоції, дотик, моторику, зір, дихання, температуру, голод і всі процеси, що регулюють наше тіло. Мозок має дві півкулі — ліву для аналітичних думок і праву для творчих. Мозок, мабуть найважливіший орган у людському тілі. Він контролює й координує  дії та реакції, дає нам змогу думати й відчувати, мати спогади та відчуття — все те, що робить нас людьми.

Мозок людини відповідає за те, щоб ваше тіло працювало протягом усього дня. Мозок є частиною центральної нервової системи і отримує тонни інформації. Хоча точна кількість клітин мозку невідома, дослідники знають, що мозок містить мільярди клітин. Усі ці клітини працюють, передаючи сигнали в різні частини тіла та обробляючи сенсорні сигнали.

Мозок, як і інші м]язи нашого тіла, потрібно постійно тренувати. Для покращення нейропластичності потрібно регулярно виконувати ряд простих, але актуальних занять, дотримуватися здорового способу життя та правильного харчування, обов’язково читати багато книг, грати в настільні ігри, займатися улюбленим хобі, розвиватися в невідомих для себе сферах, часто подорожувати і, звичайно, вчитися впродовж усього життя.

Ми постійно робимо певні речі, що впливають на роботу нашого мозку.

- Недосипання загрожує тим, що у фактичному стані неспання різні ділянки мозку переходять у фазу повільного сну. Регулярне недосипання спричиняє відмирання клітин мозку.

- Відсутність сніданку негативно впливає на працездатність і тонус людини протягом дня, а також знижує рівень цукру в крові. А це, в свою чергу, знижує і ускладнює надходження в мозок поживних речовин.

- Надлишок цукру в крові викликає проблеми із засвоєнням клітинами тканин організму білка і поживних речовин.

- Стрес, сильне психоемоційне напруження веде до розриву зв’язків між нейронами, погіршує пам’ять і знижує інтелектуальний потенціал, відчуття що “все валиться з рук”.

- Відсутність достатньої кількості сонячного світла впливає на пізнавальні здібності людини. Сонячне світло сприяє виробленню серотоніну, гормону, що впливає на позитивний настрій людини.

Головною метою тижня мозку, є навчити людей змусити свій мозок працювати до глибокої старості.

 

Фельдшер санітарний  Селидівської філії Любов Красноносова
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net