logo Ukrainian flag
 
Як написати пресреліз.

Пресреліз - це інформація, підготовлена ​​і поширювана установою або будь-яким органом для можливого опублікування у пресі. Пресреліз є одним із важливих інструментів, які допомагають висвітлювати події у ЗМІ.

Що таке якісний пресреліз?

При його написанні дотримуються чіткого формату, зручного для читачів. Пресреліз — це короткий формат. Оптимальний розмір — одна сторінка або 400–500 слів. Текст має бути точним і містити лише суттєві деталі.

Структура пресрелізу.

Стандартна структура, яку можна визначити як «шаблон пресрелізу», включає наступні частини.

Заголовок

Короткий текст, що привертає увагу і узагальнює зміст новини. Він має  сфокусувати увагу аудиторії на події. Заголовок не повинен бути довгим. 70-180 символів достатньо. Писати потрібно простою зрозумілою мовою без складних зворотів та спеціальних термінів. Висота шрифту більша, ніж в основній частині. Заголовок має виділятися.

Підзаголовок

Додаткове повідомлення, яке йде нижче та інформує, пояснює, розвиває сказане вище. Тут не потрібно буквально повторювати інформацію із заголовка. Оптимальний розмір — 300–400 символів.

Місце та дата події

Для визначення місця та дати події, яку описує пресреліз, можна використати наступний формат:

Локація (країна, область, район, місто), дата.

Місце та дату необхідно відокремлювати від підзаголовка знаком тире.

Зміст пресрелізу

Пресреліз не повинен бути меншим за три абзаци. Важливі відомості розміщуємо в першому абзаці — хто, що, де, коли, чому і як. Це факти про подію. Потрібно триматися суті та уникати гучних фраз та захопленого емоційного тону.

Інші абзаци або частини — для другорядних відомостей: статистики, довідкових даних, фото, відео, цитат відповідальних осіб.

Довідка про установу (для ЗМІ)

Нижче основного тексту розмістіть довідку про установу — фактичний опис діяльності. Її можна зберегти та використовувати готовий шаблон в інших повідомленнях. Вона може включати: дані про сайт, сферу діяльності, бренд та інше.

Завершальна частина

У фіналі документа необхідно надати контактні дані: ім'я, номер телефону, email компетентної особи, яка зможе відповісти на запитання.

Можна додати посилання на сторінки в соцмережах.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net