6 квітня, у світі відзначається Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру.
23-го серпня 2013-го року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію в якій проголосила 6-е квітня Міжнародним днем спорту на благо миру та розвитку. Цей день обраний не випадково. Власне 6 квітня 1894р. у місті Афіни розпочалися І Олімпійські ігри сучасності.
Спорт - це потужний інструмент для зміцнення здоров'я, молодості та краси.
Заняття спортом - одне з джерел радості, щасливого життя, також– це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб.
Користь від занять спортом це також «продовження терміну служби» внутрішніх органів.
Історія спорту свідчить про те, що він здатен руйнувати стереотипи, ініціювати й посилювати рух за права і гідність кожної людини, привертаючи до них увагу всього світу.
За всіх часів існували змагання людей у фізичній та інтелектуальній досконалості. Первісні люди під час полювання змагалися в силі, спритності, витривалості.
Стародавня Греція вважається «матір’ю» фізичної культури та спорту й загалом олімпійського руху. Саме тут велика увага приділялася фізичному вихованню та змаганням як складовій загальної культури, атлетів шанували й славили так само, як і філософів та поетів.
У країнах Стародавнього Сходу фізичне виховання було неодмінною складовою виховання військового: багатогодинні різноманітні військові вправи гартували силу, витривалість і наполегливість.
Наша країна кожного року активно долучається до цього свята, бо спорт має унікальну силу для того, щоб сприяти об’єднанню людей навколо миру та дружби. Найціннішим для кожної людини є її здоров'я..
Заняття спортом покращують імунітет. Це, в свою чергу, захищає організм від грипу та інших захворювань. Таким чином можна стверджувати, що спорт – це панацея від багатьох хвороб, що не має побічних ефектів та здійснює загальний позитивний вплив на тіло людини.
Спорт це ефективне знеболююче. Перш за все, тренування допомагають м’язам розслабитись та зміцнити суглоби. Окрім цього, фізичні навантаження сприяють виробці природного гормону щастя, що ефективно бореться з болем різного характеру.
Регулярні тренування – це здоровий сон. І це зовсім не дивно, адже після фізичних навантажень наше тіло, в особливості м’язи потребують гарного відпочинку та відновлення. Доведено, що люди, які регулярно займаються спортом, краще сплять, менше піддаються стресу та не страждають безсонням.
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує кожній людині присвячувати заняттям спортом і фізкультури 150 хвилин в тиждень при помірному навантаженні або 75 хвилин в тиждень при інтенсивному навантаженні.
Сьогодні українські спортсмени змушені захищати незалежність України у рядах збройних сил, вступати у ряди волонтерів, тренуватись на іноземних базах. Це все - заради перемоги і заради того, щоб український стяг майорів на всіх міжнародних аренах!
Спорт однозначно є абсолютно мирною і корисною діяльністю, яка об’єднує нації та народи навколо єдиної спільної мети – здорове майбутнє суспільства.
Завідувач відділу імунопрофілактики ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Галина Шишова |