logo Ukrainian flag
 
Профілактика педикульозу.

Для періоду воєнного стану характерна значна кількість людей, які вимушено покинули свої домівки та проживають у пунктах ВПО, також перебування значної кількості людей в укриттях під час повітряної тривоги. Значна скупченість людей в умовах обмеженого простору може сприяти розповсюдженню головного або платтяного педикульозу.

Педикульоз або вошивість – паразитування на людині вошей. Воша харчується кров’ю господаря, відкладає яйця-гниди, які приклеює до волосся. Платтяний педикульоз при несприятливій епідеміологічній обстановці небезпечний таким захворюваннями, як висипний тиф.

Розповсюдження вошей відбувається при безпосередньому контакті людей, особливо при великій їх скупченості, а також через предмети побуту, гребінці, постільну білизну. Симптомами захворювання є свербіж в місці укусу, скоринки на голові, сіруваті плями в місці укусів вошей, виявлення безпосередньо живих вошей і гнид на волоссі.

В аптеках продаються препарати у вигляді шампунів, мазей, аерозолів для боротьби з вошами. При їх використанні важливо дотримуватися інструкцій і враховувати протипоказання. Ці препарати зазвичай діють як на дорослих особин-вошей, так і мають овоцидну дію на гнид. Але найважчим є - позбавлення від гнид. Навіть після використання якісного шампуню, частина гнид все одно може вижити. Для їх видалення необхідно застосовувати механічні засоби. Гниди зручно знімати з волосся гребінцем з мілким кроком яким треба вичісуючи їх. Гребінець потрібно змочувати в теплому столовому оцті, щоб розчинити клейку речовину, якою гниди прикріпляються до волосся. Якщо гниди залишилися, то необхідно повторити обробку  через 7 днів.

З метою профілактики бажано один раз у сім днів ретельно оглядати голову і прочісувати волосся.

Білизну завошивленої людини необхідно прокип’ятити у содовому розчині. Одяг треба попрасувати гарячою праскою.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net